Vaterpolisti Primorja EB u polufinalu igraju protiv splitskog Jadrana

Utorak, 28. ožujka 2023. 21:31 Napisao/la  SC

Primorjaši početkom uzvratne utakmice brzo povećali prednost jako dobrom igrom u obrani koju je predvodio vratar Čubranić

Mauro Ivan Čubranić

Uzvratna utakmica četvrtfinala PH

PRIMORJE EB - SOLARIS 11:6 (3:0, 4:1, 2:3, 2:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 400

Suci: Goran Gavrilović, Lea Saftić, Branko Banovac

Vaterpolisti Primorja plasirali su se u polufinale prvenstva Hrvatske nakon što su uvjerljivo pobijedili Solaris u uzvratnoj utakmici četvrtfinala, u prvoj polufinalnoj utakmici igraju u petak (20.15) u Splitu protiv Jadrana.

Riječani su stekli dva pogotka prednosti u prvoj utakmici u Šibeniku (10:8), početkom prve dionice druge utakmice brzo su povećali prednost jako dobrom igrom u obrani koju je predvodio vratar Čubranić s pet obrana.

Treba naglasiti da je vrataru Čubraniću posao bitno olaškala dobro postavljena riječka obrana, šest puta gosti su imali igrača više, jednom čak dvojicu igrača više, ali nisu postignuli pogodak!

Pogocima Brubnjaka, Nike Čubranića i Luke Babića riječka je momčad stekla tri gola prednosti i dodatno samopouzdanje.

Posebice je atraktivan bio Babićev pogodak s dva metra kojemu je prehodila povezana akcija i sjajna Muslimova asistencija.

U drugoj dionici utakmica se lomila tri minute, koliko su gosti imali vremena eventualno se vratiti u utakmicu.

Još dvije Čubranovićeve obrane prethodile su pogocima odluke dvojice iskusnika, Muslim i Brguljan povećali su prednost na 5:0 čime je Primorje steklo nedostižnu prednost.

Brguljan je pogodak postigao majstorskim lobom nakon kojega su pale tenzije.

Još su dva pogotka Riječani postignuli (Brguljan, Te Riele/peterac) prije nego što su gosti 1:35 minutu prije odmora postignuli prvi pogodak (7:1), sretni strijelac bio je Erak udarcem izvana.

Riječani su suzdržanije ušli u drugi dio utakmice, popustila je agresivnost u obrani, pa je uslijedila serija od tri pogotka opuštenih gostiju.

Niko Čubranić prekinuo je gostujući niz pogodaka za 8:4, Kadivec je pogotkom s igračem više dignuo prednost na 9:4, treba naglasiti da Primorje nije iskoristilo dva petera.

U zadnjoj četvrtini trener Igor Hinić priliku je dao 16-godišnjem vrataru Mauru Dipiću, što ukazuje da bi se igralo ležerno da se neočekivano nisu dignule tenzije među igračima.

Obojica trenera tri minute prije kraja utakmice morali su smirivati uzavrele strasti u bazenu.