Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja četvrti put zaredom platili istu cijenu odrastanja

Subota, 16. siječnja 2021. 20:26 Napisao/la  SC

Primorje doživjelo tijesan poraz od Šapca, kako je vrijeme u završnici utakmice prolazilo pritisak je rastao, bilo je sve manje mirnoće i sve više ishitrenih poteza...

Tin Brubnjak postigao čak pet pogodaka

Regionalna liga - Skupina A, 4. kolo

PRIMORJE EB - ŠABAC 15:16 (4:4, 4:2, 6:7, 1:3)

Plivalište SC M. G. Muškartinović. Bez gledatelja.

Suci: Gavrilović (Hrvatska), Raković (Srbija)

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Burburan 2, N. Čubranić, Letica, Brubnjak 5, Blažić 1, Vrbnjak 2, Rakovac 1, Augusti 1, Jurišić, Babić, Paparić 1, Olić, Car 2

ŠABAC: Filipović, Eraković 1, Savković, Repanović, Tkač, Ilić, Vučinić 5, Gardeašević, Janković 2, Tonković, Stojanović 4, Velkić 1, Vukadinović, Ćetković 3

Igrač više: Primorje 7/15, Šabac 6/9

Vaterpolisti Primorja doživjeli su u Beogradu četvrti tijesni poraz (15:16) na sličan način, ovog puta više malo više mirnoće u zavšnici utakmice iskazali su vaterpolisti Šapca.

Prva dionica završila je neodlučeno (4:4) nakon što je Šabac stalno vodio.

Predvođeni raspoloženim Tinom Brubnjakom, vaterpolisti Primorja najbolje su igrali u razdoblju utakmice tijekom kojega igrači nisu bili previše opterećeni rezultatom.

Paparićevim pogotkom Primorje je povelo 10:6 na 6:32 minute do kraja treće četvrtine.

Uslijedila je serija Šabca 3:0 (10:9), sva tri pogotka pala su na slabo postavljenu riječku obranu.

Sve je upućivalo na reprizu prijašnjih utakmica, tijekom kojih su primorjaši počeli padati u igri u drugim poluvremenima.

Ovog puta dogodila se drugačija reakcija, pogocima Cara, Vrbnjaka i Brubnjaka iz kontre, Primorje je opet steklo prednost od četiri pogotka (13:9).

Novi pad u igri Primorja kaznili su vaterpolisti Šapca serijom 4:0 (13:13), nekoliko sekundi prije isteka vremena Rakovac je snažnim udarcem izvana Primorju osigurao prednost uoči zadnje dionice (14:13).

U zadnjoj dionici počeli su fizički problemi, padala je agresivnost u duelima,  obrana je počela kasniti, Čubranić je skinuo zicer (Ilić), u situaciji "tri na dva" Velkić je pogodio za 14:14.

Blažić nije uspio realizirati zicer s igračem više, Šabac nije iskoristio napad, Vrbnjak je iz kontre pogodio za 15:14.

Primorje je počelo iskazivati iste slabosti u napadu kao u prethodnim utakmicama, momčadi Šapca najvažnije je bilo izolirati Brubnjaka, kako je vrijeme prolazilo pritisak je rastao, bilo je sve manje mirnoće i sve više ishitrenih poteza...

Vaterpolisti Šabca bili su iskusniji i malo mirniji, postignuli su dva laka pogotka i 2:58 minute prije kraja utakmice prvi put stekli prednost (16:15) nakon vodstva (4:3) na kraju prve četvrtine.

Sasvim dovoljno za prvu pobjedu na turniru.