Vaterpolisti Primorja EB poraženi na Kantridi, Jug AO ostvario plasman u finale

Utorak, 23. travnja 2024. 21:29 Napisao/la  SC

Doigravanje za prvaka, druga utakmica polufinala

PRIMORJE EB - JUG AO 11:13 (2:1, 4:4, 3:6, 2:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 400

Suci: Goran Gavrilović, Marko Matijević

Vaterpolisti Primorja EB doživjeli su na Kantridi drugi poraz od Juga u drugoj utakmici doigravanja, dubrovačka momčad plasirala se u finale državnog prvenstva nakon pobjede (13:11) u utakmici tijekom koje je u drugom dijelu došla do izražaja kvaliteta više gostujuće momčadi.

Održavala je riječka momčad natjecateljski naboj u prvom dijelu utakmice, dobro je Primorje EB igralo obranu čime je vrataru Čubraniću (9 obrana) olakšan posao.

Pred kraj druge četvrtine Popadić (12 obrana) je obranio Te Rielov peterac,  stvorio se dojam da bi utakmica mogla ući u neizvjesnu završnicu.

Početkom drugoga dijela gosti su dignuli intezitet igre, poremetili su igru riječke momčadi u obrani, postignuli su nekoliko lakih pogodaka kojima su stekli prednost koju su znalački održavali do kraja utakmice.

Burićev pogodak šraubom za 9:7 pokazao je da u rosteru Juga AO ima nekoliko igrača najviše svjetske klase!

Kako je vrijeme prolazilo sve je više do izražaja dolazilo iskustvo gostiju, Primorje EB se više nije približilo na pogodak zaostatka iako je bilo nekoliko prilika, zadnju nije iskoristio Brguljan na ulasku u zadnju minutu.

Primorje EB je ostalo u još jednom natjecanju, u subotu na Kantridi igraju uzvratnu četvrtfinalnu utakmicu LEN Euro Cupa protiv Vouliagmenija, grčka momčad stekla je u prvoj utakmici prednost od pet pogodaka (14:9).