Regionalna liga: Primorjaši odradili pucački trening protiv Mornara uoči sraza sa Egerom

Nedjelja, 08. studenog 2015. 20:05 Napisala  Valentina Prokić

Utakmica 8. kola: Primorje EB - Mornar BS 20:3 (8:0, 4:1, 6:2, 2:0)

Triglav regionalna liga vaterpolista - 8. kolo

PRIMORJE EB - MORNAR 20:3 (8:0, 4:1, 6:2, 2:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 200

Suci: Marko Matijević i Zoran Tomić (oba Zagreb). Delegat: Robert Jambrović (Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan 10 obrana, Burić 2, Krapić 4, Peroš, Vukičević, Muslim 4, Petrović 1, Dedović, Echenique 4, Šetka 3, Bošković 1, Jelovina 5 obrana, Buljubašić 1

MORNAR BS: Šparada 3 obrane, Čagalj, Gluhaić, Goreta, Ćalić, Vrdoljak, Lozina 2, Buha 1, Visković, Burić, Dužević, Pejković, Podrug 1 obrana, Butić

Igrač više: Primorje EB 4/2, Mornar BS 5/2

Vaterpolisti Primorja Erste banke imali su lak posao sa Mornarom Brodospasom. Primorjaši, iako ponovno bez prvog trenera Ivana Asića i Rumunja Radua, već su praktički u prvoj četvrtini riješili pitanje pobjednika.

Mrežu gostiju načeo je Echenique u 27 sekundi susreta. Uslijedio je pogodak Šetke, a zatim je Petar Muslim dva puta zatresao gostujuću mrežu. Do kraja prve dionice među strijelce su se upisali Buljubašić, ponovno Muslim i dva puta kapetan Krapić.

U drugu četvrtinu domaći su vaterpolisti ušli u nešto nižoj brzini. Nakon što nisu iskoristili igrača više, Mornar je prvi puta zatresao mrežu. Nakon isključenja Echeniquea, Buha je odmah iskoristio priliku i pogodio za 8:1. No, Riječani su se odmah vratili sa dva pogotka, Boškovića sa igračem više te novim, četvrtim pogotkom Petra Muslima za rezultat 10:1 u 13. minuti susreta. Do poluvremena mrežu su pogađali Burić i Echenique te se na odmor otišlo sa plus 11 - 12:1.

Lozina je otvorio drugim pogotkom za goste treću četvrtinu u 18. minuti. Minutu kasnije Echenique pogađa za 13:2. Gosti su uspjeli isplivati kontru, Goreta se našao oči u oči sa Vićanom, a iz tog je dvoboja riječki vratar izašao kao pobjednik. Ipak u novom napadu Lozina drugi puta zabija. Bilo je to sve od Mornara u trećoj dionici. Sa domaće strane uslijedio je pogodak Burića, a zatim po dva Šetke i Krapića. Treća četvrtina završila je rezultatom 18:3.

U posljednjoj četvrtini primorjaši su još jače stisli goste u obrani te je Mornar ostao na samo tri pogotka. Obrani je doprinjeo i vratar Duje Jelovina koji je zamijenio iskusnog Vićana. Echenique i Petrović još su malo popravili rezultat na semaforu za konačnih 20:3.