Subota, 25. listopada 2014. 20:03 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 4. kola: Primorje EB - OVK POŠK 17:4 (4:1, 5:1, 5:2, 3:0)

Triglav Regionalna liga vaterpolista - Skupina A, 4. kolo

PRIMORJE EB - OVK POŠK 17:4 (4:1, 5:1, 5:2, 3:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja 250.

Suci: Miroslav Vlašić i Zoran Tomić. Delegat: Zdravko Kučinić (svi Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu 1, Krapić 1, Rakovac, Sukno 4 (1), Muslim 6, Petrović 2, Mudražija, Elez 1, Šetka, Xavi Garcia 1, Lazović (7 obrana), Buljubašić

OVK POŠK: Jelovina (4 obrana), Vuko, Prižmić, Delić, McElroy, Robinson, Rončević, Cvjetković, Vegar, Pavlović 2, Radilović 1, Bezić 1, Sarić, Maras

Igrač više: Primorje EB 11 (5) OVK POŠK 5 (2)

Peterci: Primorje EB 1 (1) OVK POŠK 0 (0)

Tri isključenja: Vuko (28)

U utakmici u kojoj se pobjednik znao već otprije prvog zvižduka sudačkog para Primorjaši nisu imali većih problema sa splitskom POŠK-om. Momčad se uigrala za nadolazeći europski nastup u Beogradu protiv Crvene zvezde u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka. Krenulo je pogotkom Sukna iz peterca nakon dvije minute igre kojeg je skrivio Robinson, uz McElroya, jedan od dva novopridošla australska pojačanja. Poravnao je Boris Pavlović, bivši centar Juga, zabivši iz igre, sa svoje pozicije, tek minutu kasnije. Riječke su vaterpolske snage u susret krenule nešto opuštenije, izgledalo je to nalik zagrebačkoj predstavi protiv hercegnovskog Jadrana prošlog vikenda u uvodnim minutama.

Bilo je tek pitanje vremena kada će utakmica krenuti mirnim vodama. Za novo vodstvo Primorja (2:1) zabio je Radu, na iznenađenje gostujuće obrane na čelu s Dujom Jelovinom, prošlosezonskim vratarem Primorja. Povećao je u sljedećoj akciji Petrović, udarcem iz vana za prvo odvajanje na dva pogotka prednosti. U šestoj minuti susreta drugo je isključenje zaradio Stipe Vuko, koje je u pogodak pretvorio Muslim, iskoristivši pritom prvu akciju s igračem više u trećem pokušaju. Do kraja prve četvrtine Primorjaši su mogli povećati prednost, Xavi je na isključenju Pavlovića pogodio stativu.

Tek je trideset sekundi u drugoj četvrtini bilo dovoljno Damiru Buriću da se upiše u listu strijelaca. Zabio je pulski bek nakon druge osobne Dina Vegara, splitski problemi s isključenjima nakon pet osobnih grešaka u prvom dijelu samo su se preslikali u ostatak utakmice. Isključen je potom i Maras, a to je otvorilo priliku Petru Muslimu da postigne novi pogodak za 6:1. Riječani su nastavili pucati iz svih udaljenosti, novu je radost navijačima donio Sandro Sukno početkom dvanaeste minute (7:1).

Prvo isključenje Primorja dogodilo se upravo tada (Petrović), a vodstvo je smanjio Bezić. Pogodaka nije bilo sve do minute i pol prije kraja prvog poluvremena, kada Krapić realizira kontru 'dva na jedan' za povratak na šest pogodaka prednosti. Mogao je kapetan Primorjaša postići još jedan pogodak, nakon isključenja Bezića udarac mu brani Jelovina. Ono što nije mogao Krapić, učinio je Antonio Petrović za 9:2, konačan rezultat prvog dijela.

Golijada je nastavljena u drugih šesnaest minuta. Dva je pogotka u nepune dvije minute nastavka zabio Petar Muslim. U tim je trenucima predstava POŠK-a odavala slabe konture, nisu izgledali kao momčad koja je uspjela ostvariti dvije pobjede u uvodna tri kola Regionalne lige. Treći POŠK-ov pogodak djelo je Borisa Pavlovića, u trenucima kada je riječki centar Krapić bio isključen. Na kraju treće četvrtine riječka prednost iznosila je okruglih deset pogodaka, zabijali su Elez, Xavi i Sukno uoči posljednjih osam minuta, dok je splitski konto podebljao Radilović.

Posljednji period dao je tek pogotke Sukna i Muslima. Konac je to partije u kojoj su riječki vaterpolisti lakoćom došli do četvrte pobjede u Regionalnoj ligi. Nakon gostovanja u Beogradu u okviru Lige prvaka, riječki vaterpolisti obvezu petog kola odradit će u Budvi.