Regionalna liga: Primorje EB opet doživjelo tijesan poraz od jedne beogradske momčadi

Petak, 15. siječnja 2021. 20:18 Napisao/la  SC

Opet su riječki vaterpolisti ostavili sličan dojam kao nakon nakon prve utakmice, malo je nedostajalo za iznenađenje u Beogradu.

Regionalna liga - Skupina Beograd, 2. kolo

PRIMORJE EB - CRVENA ZVEZDA 11:12 (2:2, 5:3, 2:3, 2:4)

SC M. G. Muškartinović. Bez gledatelja

Suci: Gavrilović (Hrvatska) i Anđelić (Srbija)

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Burburan. N. Čubranić, Letica, T. Brubnjak 6, Blažić, I. Vrbnjak 1, Rakovac 1, Augusti, Jurišić, Babić, Paparić 1, Olić, Car 2

CRVENA ZVEZDA: Mišković, Tankosić 3, Kasum, Marković, Subotić 6, Milojević, Vićković 1, Trtović, Vukičević, Šulc, Stojanović, Radović 2, Aleksić, Smiljević

Vaterpolisti Primorja opet su doživjeli tijesan poraz od jedne beogradske momčadi.

Nakon poraza (8:9) od Partizana u četvrtak, u petak su riječki vaterpolisti poraženi (11:12) od Crvene zvezde u utakmici nakon koje su ostavili sličan dojam: malo je nedostajalo za iznenađenje u Beogradu.

Točnije, nedostajao je još barem jedan raspoloženiji igrač uz sjajnog Tina Brubnjaka, strijelca šest pogodaka!

Opet su igrači Primorja EB odigrali bolje do odmora kao protiv Partizana, protiv Zvezde su nakon prvoga dijela utakmice vodili 7:5.

Zvezda je većim dijelom utakmice bila u rezultatskom zaostatku, dva pogotka prednosti (12:10) stekla je samo jednom i to kada je najviše trebalo.

U zadnjoj dionici Tin Brubnjak petim golom povećao je vodstvo na 10:8, ali riječki vaterpolisti više nisu pronalazili prava rješenja u napadu.

Zvezda je izjednačila dvama pogocima Subotića, prvo iz peterca, a onda udarcem izvana 3:34 minute prije kraja.

Tankosić je postigao pogodak za 11:10 s igračem više 2:07 minute prije kraja, Paparić je iznudio peterac 1:37 minute prije kraja, Tin Brubnjak je pogodio okvir vratiju i propustio priliku za povratak u utakmicu.

Subotić je na drugoj strani preuzeo odgovornost, 1:05 minute prije kraja trećim pogotkom u zadnjoj četvrtini pogodio je mrežu (12:10) i odlučio pobjednika.

Tin Brubnjak uspio je 47 sekundi prije kraja "probiti" Miškovića udarcem izvana za 12:11, Primorje je imalo deset sekundi za zadnji napad, Letica nije bio u otvorenoj poziciji za zadnji udarac.

Rezultati,

Skupina Beograd: Crvena zvezda - Šabac 12:10, Mladost - Partizan 20:9, Primorje EB - Crvena zvezda 11:12, Šabac - Jadran 7:12.

Skupina Dubrovnik: Solaris - Budva 11:9, Jug - Primorac 13:4, Radnički - Solaris 9:8, Primorac - Jadran 5:9, Budva - Jug 5:22.