Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja svladali Mladost, Sukno i Vićan prejaki za Zagrepčane

Srijeda, 08. listopada 2014. 18:05 Napisao  Patrik Mršnik

Skupina A, 2. kolo: Primorje EB - HAVK Mladost 8:2 (1:1, 2:0, 2:0, 3:1). Riječki vaterpolisti novom su dobrom predstavom pred svojom publikom nastavili u pobjedničkom ritmu uoči gostovanja u Beogradu

Triglav Regionalna liga vaterpolista - Skupina A, 2. kolo

PRIMORJE EB - HAVK MLADOST 8:2 (1:1, 2:0, 2:0, 3:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 600.

Suci: Robert Tiozzo i Branko Banovac (Split). Delegat: Mirko Goreta (Šibenik)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Burić 1, Radu 1, Krapić, Peroš, Sukno 4 (1), Muslim 2, Petrović, Mudražija, Elez, Šetka, Rakovac, Čubranić, Vrlić

HAVK MLADOST: Marcelić (13 obrana), Bukić, Milaković, Lončar, Dašić 1, D. Živković, Capan, Buha 1, Pavičić, Živković, Vukičević, Bašić, Pisk, Lozina

Igrač više: Primorje EB 12 (5) HAVK Mladost 13 (2)

Peterci: Primorje EB 1 (1) HAVK Mladost 0 (0)

Tri isključenja: Šetka (24), Burić (30)

Primorje EB uspješno brodi regionalnim vaterpolskim vodama. Nakon splitskog Jadrana pala je i zagrebačka Mladost, i to s velikih 8:2 u drugom kolu. Jači su otpor izabranici Vjeke Kobešćaka pružili tek u prvoj četvrtini, momčad lanjskih finalista Prvenstva Hrvatske i skorašnji protivnik u kvalifikacijama Lige prvaka nije bio sposoban za učiniti nešto više. Večer je to u kojoj su briljirali golmani, Frano Vićan upisao je deset, a Ivan Marcelić čak trinaest obrana. Pobjeda Primorju dolazi uoči ogleda protiv Partizana u Beogradu sljedeće srijede.

TV-prijenos, Žuja party...
Na bazenu je ponovno bilo bitno biti viđen. Nje došao Jug, ali jest - Mladost, protivnik po mjeri svakog europskog kluba, pa tako i onog riječkog. Finalisti prošlosezonskog izdanja Prvenstva Hrvatske privukli su na Kantridu šestotinjak ljudi, što je dvostruko više od duela protiv splitskog Jadrana na otvaranju. Riječani su se vratili vaterpolu, trebat će Primorju u lovu na trofeje podrška jer je pred njima nova naporna sezona.

Krenulo je vrlo tvrdo s obje strane, no Šetka je na isteku prve minute imao jedinu priliku za kontru u prvom periodu. Nije uspio pobjeći Milakoviću i zabiti, jednako kao što Duje Živković nešto kasnije ne pogađa prvu matnu situaciju pred Vićanovim vratima. Vratar Primorja obranio mu je zicer na igraču više, tako se do prvog pogotka čekalo do četvrte minute. Lončar je u napadu dobio isključenje zbog odgurivanja, Asić je s klupe Primorjaša pozvao minutu predaha, nakon koje Muslim neobranjivo gađa za vodstvo Primorja.

Bilo je teško i jednima i drugima naći put do gola, obrane su svojski odrađivale poosao, posebice u prvoj četvrtini. Po jednom su kapitulirala oba vratara, Vićan je po loptu u mrežu morao četrdeset sekundi prije prvog zvuka sirene. Isključen je bio Petrović, a Dašić je ostao sam na nebranjenom dijelu ispred domaćeg gola, Vićan nije mogao reagirati.

U nastavku se Primorje oslobodilo početnog gostujućeg pritiska. Razliku je u bazenu u oba pravca radio iskusni Burić. U napadu ga je bilo na svim pozicijama, probao je tako s dva metra, pucao iz vana, ali i zabio s pozicije sidruna u trenucima kada je vani bio Pavičić. Na poluvrijeme su Primorjaši otišli s vodstvom od 3:1, i to zahvaljujući pogotku Sandra Sukna iz kaznenog udarca kojeg je Cosmin Radu izborio, a skrivio Ivan Capan. Iako se ritam u igri domaćih podignuo te su stvorili još nekoliko izglednih prilika za veću razliku u golovima, do nje u prvih šesnasest minuta ipak nije došlo. Elez je promašio dvije dobre prilike u prvoj četvtini, Sukno nije zabio u situaciji 'jedan na jedan', no i tih 3:1 izgledalo je vrlo dojmjljivo, kada se gleda iz aspekta neospornog napretka kvalitete zagrebačkog kluba.

Isti igrač koji je otvorio listu strijelaca u prvom dijelu učinio je to i u drugom. Petar Muslim zabio je za 4:1 nakon tek dvadeset sekindi igre u nastavku, dobro je znao kada treba ući na dva metra i pospremiti iza Marcelićevih leđa. Ubrzo su usljedili i problemi s isključenjima. Petrović je imao dva isključenja kod Primorja u prvom dijelu, drugo je na početku treće četvrtine u Mladosti dobio Bašić. Sredinom trećeg perioda s nove se dvije obrane istaknuo Vićan, skinuo je najprije Lončaru s dva metra pa onda i Vukičeviću, dok s druge strane Šetka iz zicera ne koristi osmog igrača više u riječkim redovima. Nisu ni Mladostaši bili efikasniji, u drugoj i trećoj četvrtini ostali su bez postignutog pogotka.

Primorje je nastavilo, ponovno je zabio Sukno nakon isključenja Dašića za 5:1, na minutu i četrdeset i pet sekundi do kraja utakmice. Lakše se disalo u posljednjih osam minuta na riječkom bazenu, Mladost nije izgledala bezazleno ni unatoč činjenici da je samo jednom uspijela pogoditi gol u prve tri četvrtine. Dodatan problem nije stvorilo ni treće isključenje Šetke, imali su još tri udarca u posljednjem napadu treće četvrtine, no sva je tri obranio Marcelić.

Mladost je nakon sedamnaest minuta bez gola konačno zabila, i to preko Antonija Buhe u 25. minuti nakon što je bio isključen Mudražija. Razmkjena paljbe obavljena je nakon što je Sukno zabio po treći puta poslje upravo Buhinog isključenja. Mladost nije smogla snage vratiti se, ušlo je to u sferu nemogućega na riječkom bazenu ukoliko protivnik nakon tri četvtine gubi s četiri pogotka razlike. Do kraja susreta Sukno je zabio i četvrti puta priskrbivši sebi titulu najboljeg strijelca, ali i igrača utakmice. Zabio je još jednom i Radu na samom kraju susreta za konačnih 8:2. Veliki su pljesak Primorjaši s tribina dobili tri minute prije kraja, kada su uspijeli obraniti situaciju s dva igrača manje (Radu, Muslim), slika je to koja dočarava dominaciju snaga Ivana Asića u bazenu.