FINALE JADRANSKE LIGE

Pro Recco - Primorje EB 15:4, Talijani superiorni

Nedjelja, 18. ožujka 2012. 17:28 Napisao  Marko Babić

Činjenica da su Riječani tek u devetoj minuti preko Šetke stigli do prvog pogotka govori sve

Ferla Pro Recco - Primorje EB 15:4

Finale Final Foura Triglav Jadranske lige: Ferla Pro Recco - Primorje EB 15:4 (4:0, 4:2, 2:2,  5:0). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 1.000. Suci: Margeta (Kranj), Periš  (Split). Pomoćni suci: Margeta (Kranj), Periš (Split). Delegati: Dragan Rajević (Kotor). Supervizor: Brguljan (Prčanj), Brala (Rijeka).

FERLA PRO RECCO: Tempesti, Burić, Madaras 3, Giorgetti, Kasas, Felugo 1, Filipović 1, Perrone 2, Pijetlović 1, Zloković 2, Ivović,  Molina, Prlainović 1, Sukno 4.

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 1, Garcia 1, Radić, Buljubašić.

Igrač više: Ferla Pro Recco 10 (7), Primorje EB 11 (1). Peterci: Ferla Pro Recco - Primorje EB. Tri osobne pogreške: Ivović (Ferla Pro Recco 18'), Muslim (Primorje, 24'). Isključenje s pravom zamjene: Andrija Prlainović (Ferla Pro Recco, 28').

Vaterpolisti Ferla Pro Recca pobjednici su Triglave jadranske lige nakon što su u finalu pobijedili Primorje EB 15:4. Iako su se igrači Primorja nadali jačem otporu, Pro Recco se pokazao previsokom preprekom. U susretu dviju ekipa koje se mogu nazvati bratske i dio su sretne sportske obitelji Gabrielea Volpija, stariji brat je i ovoga puta bio prejak. Glavna nagrada od 20 tisuća eura otišlo je Pro Reccu, Primorje EB se mora zadovoljiti s deset tisuć eura.

Zapravo je sve riješeno u prvoj četvrtini. Kada Fran Paškvalin s dva metra s igračem više nije uspio zabiti pogodak za 1:1, a Sukno je na drugoj strani zabio za 2:0 bilo je jasno u kojem će smjeru ići utakmica . U idućem napadu Denes Varga nije uspio s igračem više iz dva pokušaja zatresti mrežu, a Primorje je naknadno propustilo još jednu priliku. Perrone je  pak postigao pogodak za 4:0 i vrlo brzo smirio domaću publiku.

Činjenica da su domaći vaterpolisti tek nakon devet minuta preko Šetke stigli do prvog pogotka najbolje oslikava stanje u bazenu. No, zato je na drugoj strani Norbert Madaras realizirao treću kontru talijanske ekipe za 5:1. Riječani su imali priliku unijeti malo neizvjesnoti, ali kod 2:5 udarac Buljubašića u situaciji s igračem više obranio je Tempesti, a novu priliku s igračem više nije iskoristio Petar Muslim.

Ono što ne mogu Riječani napravili su suparnici, Prlainović i Sukno povisili su na 7:2, a Perrone je pogotkom za 8:2 potvrdio strašnu činjenicu da Pro Recco ne griješi s igračem više. U tom  trenutku realizicija je bila stopostotna, pet igrača više, pet pogodaka. Primorje je u tom trenutku od šest prilika s igračem više postiglo samo jedan pogodak.

{jb_blackbox-right}Boris Zloković najbolji igrač završnice

Boris Zloković, vaterpolist Pro Recca, proglašen je najboljim igračem završnog turnira Triglav jadranske lige, dok je Stefano Tempesti proglašen najboljim vratarom, a Sandro Sukno dobio je nagradu za najboljeg strijelca.
Na bazenu su u poluvremenu podijeljene nagrade najbolje pojedincima za cijelu sezonu. Duje Jelovina, vratar POŠK-a, proglašen je najboljim  igračem Triglav jadranske lige, a u njegovo ime nagradu je primio Renato Živković, tajnik Hrvatskog vaterpolo saveza. Darko Brguljan iz Budve M:tel dobio je pak nagradu za najboljeg strijelca sezone s 50 pogodaka, a nagradu je u njegovo ime primio Dragan Rajević, predsjednik natjecateljske komisije Crne Gore.{/jb_blackbox-right}

Kada se na to sve nadovežu tehničke pogreške izabranika Zorana Roje i lakoća kojom je Stefano Tempesti zaustavljao pokušaje riječkih vaterpolista dobije se konačna slika i jedanaest pogodaka prednosti za Talijane.

- Dosta smo se iscprili, teško je igrati dan za danom. Zadovoljan kako smo igrali u napadu, ali nismo realizirali mnoge prigode. Možda i ne bismo pobijedili u ovom susretu, ali sigurno ne bi bila ovako velika razlika, rekao je Marko Jelača.

S druge strane Sandro Sukno dobio je nagradu za najboljeg strijelca lige.

- Zadovoljan sam, drugu godinu za redom dobio sam nagradu za najboljeg strijelca na završnici. Primorje se očito iscrpilo protiv Juga. Što se tiče nas ušli smo maksimalno u utakmicu, na kraju smo zasluženo slavili, ustvrdio je Sandro Sukno.