Vukičević izjednačio 58 sekundi prije kraja

Utorak, 22. studenog 2016. 20:47 Napisala  Valentina Prokić

Utakmica 6. kola: Primorje EB - Partizan RFB 7:7 (1:3, 3:1, 1:0, 2:3)

Triglav regionalna liga - 6. kolo

PRIMORJE EB - PARTIZAN RFB 7:7 (1:3, 3:1, 1:0, 2:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 450

Suci: Ivanovski (Crna Gora) i Tomić (Zagreb). Delegat: Jambrović (Zagreb)

PRIMORJE ERST BANKA: Jelovina 11 obrana, Radu 2, Blažić, Power, Peroš 1, Čunko 1, Tkač, Rakovac, Mudražija 1, Vrlić, Vukičević 2, Petrić, Čubranić, Buljubašić

PARTIZAN RFB: Dobožanov 7 obrana, Toholj, Janković, Repanović 1, Lazić, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 1, Radojević 2, Stojanović, Janković 1, Belopavlović, Radanović 1

Igrač više: Primorje EB 9 (4), Partizan RFB 5 (2)

Tri isključenja: Repanović (Partizan) 27

Vaterpolisti Primorja Erste banke odigrali su neriješeno sa Partizanom u susretu 6. kola Triglave regionalne lige.

Sraz dviju mladih momčadi koje još uvijek skupljaju iskustvo bio je izjednačen i neizvjestan do posljednje sekunde sa puno plivanja, ali i pogrešaka u igri koju nosi neiskustvo.

Bez obzira na to ljubitelji vaterpola nisu požalili što su odlučili doći na Kantridu.

Gosti su poveli u 3. minuti golom Radojevića. Izjednačenje je minutu kasnije realiziravši kontru jedan na jedan Rumunj Cosmin Radu.

No, bilo je to sve od Primorjaša u prvoj četvrtini. Partizan je drugim pogotkom Radojevića i još jednim Jankovića otišao na odmor sa plus dva - 1:3.

Riječki vaterpolisti u igru su se počeli vraćati u 10. minuti pogotkom Peroša, a zatim je Radu osam minuta nakon što je pogodio prvo izjednačenje, pogodio drugo za 3:3.

No, umjesto da tada domaći preuzmu konce igre u svoje ruke, Beograđani su poveli 4:3 zahvaljujući Drašoviću. Ipak na odmor se otišlo u egalu, 4:4, Antonio Čunko postigao je svoj prvi gol za Primorje.

Treća četvrtina donijela je dosta pogrešaka s obje strane, Primorjaši su tri puta propustili realizirati igrača više, gosti jednom.

Nino Mudražija u 18. minuti je doveo domaće u vodstvo od 5:4 i s tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu.

Prvi napad gostiju zaustavio je Jelovina obranom.

Na drugoj strani prekid igre, Radu je ostao bez kapice u dvoboju sa Drašovićem, a zatim je suđen prekršaj i Partizan je krenuo u novi napad.

Isključenje je zaradio Rakovac, a Radanović iskoristio igrača više i pogodio četvrto izjednačenje na utakmici - 5:5.

Novi igrač više za goste i novi pogodak u 28. minuti djelo su Repanovića koji je u idućem napadu domaćih vaterpolista zaradio treće isključenje.

Uz njega isključen je i Radanović te je tu prednost iskoristio Ante Vukičević i zatresao mrežu za 6:6.

Gosti su na teške muke stavljali vratara Jelovinu koji je dvije minute prije kraja na svom kontu imao čak 10 obrana.

Minutu i 20 sekundi prije kraja Jakšić još jednom odvodi Partizan na plus jedan - 6:7, ali munjevito uzvraća Vukičević i vraća utakmicu u egal.

Ostalo je 58 sekundi do kraja, gosti su imali napad,  Lazić je pucao, ali Jelovina se nije dao prevariti.

Posljednji napad domaći nisu uspjeli okruniti pogotkom.

Nervoza nije nestala sa zvukom sirene, nastala je mala rasprava u gostujućem petercu, ali sve je završilo stiskom ruke.