PH: Vaterpolisti Primorja EB očekivano nadigrali Zadar 1952

Srijeda, 14. listopada 2020. 21:05 Napisao/la  V. P.

Trener Hinić puno je mijenjao i  uvježbavao pojedinačne i ekipne zadatke koji će doći izražaja doći u susretima s ravnopravijim suparnicima

Primorje EB nadigralo Zadar 1952 Foto: Daniel Kurti /Foto Kurti

Prvenstvo Hrvatske - 4. kolo

PRIMORJE ERSTE BANK - ZADAR 1952 21:4 (6:2, 5:0, 5:1, 5:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 100

Suci: Franulović i Čipčić (Rijeka)

PRIMORJE EB: M. Čubranić 3 obrane, Čunko, Jovančević 2, Letica 1, Brubnjak 4 (1), Blažić 1, Vrbnjak 2, N. Čubranić 2 (1), Augusti 2, Jurišić 1, Babić, Paparić 5, Olić 3 obrane, Vuković 1

ZADAR 1952: Zdrilić 10 obrana, Martinović, Eleršek, Bašić, Čačić 1, Škifić, Donđivić, Cicero, Šimac, Stanić, Zelić 1 (1), Tomić 1, Mrvičić, Vrbnjak

Igrač više: Primorje EB 7 (4), Zadar 1952 5 (1)

Vaterpolisti Primorja Erste bank uvjerljivo su nadigrali Zadar 1952 u četvrtom kolu prvenstva Hrvatske.

Završilo je čak 21:4 za domaće vaterpoliste, koji su neusporedivo kvalitetnija i jača momčad od gostiju.

S obzirom na razliku u kvaliteti između domaćina i Zadrana, trener Primorja EB Igor Hinić poštedio je nastupa kapetana Rakovca od koga je traku preuzeo Lovro Paparić i prvog vratara Frana Čubranića.

Umjesto Frana, mrežu Primorja EB od prve je minute čuvao njegov najmlađi brat 15-godišnji Mauro Ivan, a u sastavu se našao i srednji brat 17-godišnji Niko.

Poznatu vaterpolsku obitelj Čubranić predvodi otac Mauro koji je također bio vratar.

Rezultatska neizvjesnost nije postojala, samo je bilo pitanje s koliko će razlike Primorjaši pobijediti.

Kada su Zadrani zabili prvi pogodak u 6. minuti Primorje je već vodilo sa 6:0.

Brubnjak je otvorio utakmicu golom iz peterca, kojega je skrivio Bašić, nakon samo 23 sekunde igre.

Uslijedio je još jedan pogodak Brubnjaka, a zatim redom Jurišić, Jovančević, Augusti i Letica.

Igrač Primorja EB na posudbi u Zadru 1952 Luka Tomić smanjio je na 6:1 u 7. minuti, a četvrtinu je pogotkom iz peterca zaključio Zelić - 6:2.

Brubnjak trećim pogotkom otvara drugu četvrtinu, a zatim na plus 6 domaće odvodi Paparić - 8:2.

Zadrani ne koriste prednost igrača više nakon isključenja Jovančevića, pogađaju samo stativu.

Prvog igrača više u 15. minuti uspješno realizira Vuković - 9:2, a u brzom napadu Paparić realizaciju prepušta Jovančeviću - 10:2.

Vrbnjak trese mrežu nakon još jednog propuštenog napada gostiju za 11:2, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Priliku na vratima u drugom dijelu utakmice dobio je Noa Olić, još jedna mlada vratarska nada Primorja EB.

Nakon gola Augustija na početku treće dionice, Čačić pogađa za goste u 17. minuti - 12:3.

Domaći uzvraćaju preko Blažića, zatim Nike Čubranića koji realizira peterac kojeg je skrivio Cicero u 20. minuti - 14:3.

Do kraja pogađa Brubnjak, a zatim još jednom Niko Čubranić - 16:3.

Trener Hinić puno je mijenjao i rotirao dajući priliku igračima da što bolje uvježbaju pojedinačne i ekipne zadatke koji će doći izražaja doći u susretima sa ravnopravijim suparnicima.

Vrbnjak je odveo domaće na 17:3, a zatim je realizaciju preuzeo Lovro Paparić sa četiri pogotka u nizu za velikih 21:3 u 28. minuti.

Novi, četvrti pogodak za Zadar 1952 postiže Cicero dvije minute prije kraja za konačnih 21:4.