Primorje doživjelo poraz u uzvratnoj utakmici četvrtfinala

Subota, 27. lipnja 2020. 21:10 Napisao/la  SC

Četvrtfinale Prvenstva Hrvatske - uzvratna utakmice

JADRAN - PRIMORJE EB 14:10 (3:1, 4:4, 2:1, 5:4)

Suci: Radičević (Dubrovnik) i Štampalija (Šibenik)

JADRAN: Anić, Čondić Kadminović 1, Janković 2, Krapić 2, Z. Butić 2, Pejković, Vrdoljak, Bego, Visković 1, Delić 3 (1), Šetka 3 (1), Dužević, Čelar, Borovčić-Kurir

PRIMORJE EB: Čubranić, Čunko, Vuković, Burburan, Brubnjak 2, Blažić, Tkač 1 (1), Rakovac 2, Augusti, M. Vrlić 1, Babić 1, Paparić, Milošević, Car 3 (1)

PETERCI: Jadran 4-4, Primorje EB 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 8, Primorje EB 12.

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Borovčić-Kurir (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 4-8 (50%), Primorje EB 4-6 (66%).

Vaterpolisti Jadrana pobijedili su Primorje u uzvratnoj utakmici četvrtfinala i dvjema pobjedama osigurali plasman u polufinale gdje će igrati protiv Mladosti.

U subotnje predvečerje na Poljudu, učenici Mile Smodlake svladali su vrlo dobre Riječane i drugi put u četiri dana, ponovo s četiri gola razlike.

Na Kantridi je podsjetimo bilo 13:9 za Jadran.

Splićani su bolje otvorili susret, poveli 2:0, a u drugoj četvrtini i 4:1, 5:2 pa sve do 7:3 što je načelno već i tada odredilo pobjednika i potvrdilo polufinalista.

Riječka momčad se nije predavala, tako da manje od tri minute prije kraja bilježimo gostujuće sustizanje domaćina na samo gol razlike (11:10).

Tada je riječke nade u moguće malo iznenađenje 'potopio' baš jedan Riječanin, ali u redovima Jadrana.

Reprezentativni centar Ivan Krapić postigao je dva brza, uzastopna gola za potvrdu pobjede splitskog sastava.