Primorje se vratilo u utrku za Final Six

Srijeda, 18. prosinca 2013. 22:09 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Olympiakos - Primorje 8:12 (4:2, 2:5, 1:2, 0:3).

Vaterpolska Liga prvaka - 3. kolo

OLYMPIAKOS - PRIMORJE 8:12 (4:2, 3:5, 1:2, 0:3)

Arena Papastrateio, Pirej. Gledatelja 400.

Suci: Schopp (Nizozemska) i Sadekov (Rusija). Delegat: Perišić (Srbija)

OLYMPIAKOS: Deligianis (11 obrana), Delakas, Prekas, Kapotsis, Fountoulis 3 (3), Vlachopoulos 1, Pontiekas, Ntoskas 1, Mourikis 1, Kolomvos, Mallarach 1, Schitzas 1, Galanidis

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Radu 1, Buljubašić, Krapić 2, De. Varga 3 (1), Sukno 2, Muslim 1, Petrović, Da. Varga, Obradović 2, Šetka, Xavi Garcia 1, Buljubašić

Igrač više: Olympiakos 8 (4) Primorje EB 14 (6)

Peterci: Olympiakos 3 (3) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Schitzas (18), Petrović (20), Buljubašić (22), Pontiekas (29)

Vaterpolisti Primorja slavili su kod Olympiakosa u susretu trećega kola skupine A vaterpolske Lige prvaka rezultatom 12:8. Nakon nešto sporijeg ulaska u utakmicu u prvoj četvrtini, stvari se u nastavku ipak mijenjaju i završavaju po riječkom scenariju. Ovom se pobjedom Primorje uključilo u boj za Final Six, završni turnir najelitnijeg europskog vaterpolskog klupskog natjecanja.

U riječkim redovima najefikasniji je bio Denes Varga, strijelac tri pogotka, dok su po dva dodali Obradović, Krapić i Sukno. Grci su uz podršku navijača u prvom dijelu držali rezultatski priključak, bilo je na poluvremenu neodlučenih 7:7, no s velikih 5:1 u nastavku Primorje prelama susret.

U drugom današnjem ogledu skupine A Jug je u Dubrovniku svladao Eger (16:11), dok će Barceloneta i Pro Recco svoj susret odigrati sutra. Primorjaše pak ovoga vikenda očekuje završni turnir Kupa Hrvatske, a sljedeći protivnik u Europi je talijanski div Pro Recco s kojim Riječanima predstoji odmjeriti snage u Genovi, osmog dana nove godine.