FINAL SIX

Vaterpolisti Primorja osvojili treće mjesto

Subota, 31. svibnja 2014. 18:29 Napisao/la  Patrik Mršnik izvješćuje iz Barcelone

Susret za 3. mjesto: Partizan - Primorje EB 6:12 (2:0, 0:3, 4:4, 0:5)

Final Six vaterpolske Lige prvaka - susret za 3. mjesto

PARTIZAN - PRIMORJE EB 6:12 (2:0, 0:3, 4:4, 0:5)

Bazen Bernat Picornell, Barcelona. Gledatelja 800.

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Gyorgy Kun (Mađarska)

Delegati: Gyorgy Martin (Mađarska) i Stefan Bottlik (Slovačka)

PARTIZAN: Soro, Gielen, Mandić, Vico 1, Subotić, Tomašević 1, Ćuk 2, Dedović 1, Čučković, Tanasković, Stojanović 1, Jakšić, Rističević

PRIMORJE EB: Vićan, Radu 2, Buljubašić, Krapić, De. Varga 2 (2), Sukno 1, Muslim, Petrović, Da. Varga 3, Obradović 1, Šetka 1, Xavi Garcia 2, Jelovina

Igrač više: Partizan 9 (5) Primorje EB 11 (5)

Peterci: Partizan 0 (0) Primorje EB 2 (2)

Vaterpolisti Primorja osvojili su europsku broncu! Nakon poraza u polufinalu od domaćina Barcelonete, utješna nagrada stigla je umotana u slavlje protiv Partizana, beogradski crno-bijeli odigrali su solidno prvo poluvrijeme, ali za drugo nisu imali snage. Riječanima je zasluženo pripalo treće mjesto, u utakmici koja je protekla u manje-više neformalnom tomu. Beograđani i porazom u susretu za broncu mogu biti zadovoljni, za razliku od Primorjaša.

Partizan je utakmicu otvorio s dva pogotka i vodstvom na prvom predahu. Riječki vaterpolisti promašili su dvije izgledne prilike, dva je puta dobro reagirao Soro, pa su propusti izabranika Ivana Asića kažnjeni poput onih u polufinalu. Ćuk je pogodio nakon četiri i pol minute igre, pridodao mu se Stojanović efektnim udarcem iz daljine, iz individualne akcije. Primorjaši su prvi pogodak postigli nakon točno deset minuta igre kada je Daniel Varga probio Slobodana Soru i zabio za smanjenje. Igra se nakon toga pogotka podigla s mrtve točke, igralo se u prvih dvanaest minuta opuštenije nego u Rijeci na zajedničkim pripremama ovih dvaju timova prošlog tjedna. Zabio je do poluvremena još dva puta riječki Španjolac Xavi, na oduševljenje navijača Barcelonete koji su se iza istočnog gola već pripremali za veliko finale protiv Radničkog. Najprije je poentirao sa svoje pozicije, na sretan se način lopta od Partizanovog čuvara mreže otkotrljala u gol. Oba su pogotka postignuta s igračem više, a za vodstvo na poluvremenu odigrana je klasična akcija u tri poteza. Vićan je daleko bacio na Sukna, ovaj vidi Xavija ispred Sore, a Španjolcu nije bilo teško prebaciti Soru.

Drugo poluvrijeme otvorio je pogotkom Radu, nastavio ga je sjajnim udarcem iz daljine u Vićanov suprotni kut Miloš Ćuk. Najbolji pojedinac u sastavu povratnika na klupu Vladimira Vujasinovića zabio je neobranjivo, a s iste pozicije izjednačio je Dedović nakon devetnaest minuta igre. Ponovo je bilo 4:4, Primorje je olako prosulo dva pogotka prednosti, a njihove akcije s početka treće četvrtine nisu bile na razini. Obradović je prekinuo post, pogotkom za novo riječko vodstvo u trenucima kada je izvan igre bio Subotić. Lopta s jednog krila na drugo, pa u sredinu za dubrovačkog napadača - dobitna kombinacija. Lopta od grede ulazi iza Sorinih leđa. Tomašević je s druge strane promašio, pa skrivio isključenje no Suknov udarac obranio je Partizanov vratar. Dok je Obradović 'proradio', završni turnir Lige prvaka za Sandra Sukna protekao je u traženju. Nije previše pucao, zabio je tek jednom te nije bio ubojit za Barcelonetinog Pineda i Partizanovog Soru, kao što je to bio prije bolesti koja ga je na tri mjeseca udaljila iz bazena.

U dvadeset i prvoj minuti Vico postavlja novo izjendačenje - 5:5. Partizan nije izgledao kao nominalno slabija momčad od Primorja, bio je u većem dijelu susreta ravnopravan protivnik, no pobjedu Riječanima ponad timskog duha donijela je individualna kvaliteta. Sukno je konačno zabio, a isto je učinio Tomašević s druge strane za rezultatski egal. Treća trećina začinjena je petercem kojeg je Radu izborio nakon Čučkovićevog prekršaja. Zabio je za razliku od svog brata u polufinalu Denes Varga za konačan rezultat trećeg perioda - 7:6. Partizan je, istini za volju, mogao do novog izjednačenja, ali nisu momci s Banjice uspjeli složiti napad i uputiti udarac do zvuka sirene.

Na početku posljednje četvrtine krenuo je i festival dalekometnih udaraca. Ono što nije uspjelo Subotiću već je odsjelo na stativu, pošlo je za rukom Danielu Vargi. Na iznenađenje cijele Partizanove obrane Mađar je rutinirano potegao izvana i zabio za novo odvajanje na dva pogotka riječke prednosti. Postala je ona i veća kada je, u 26. minuti Radu iznudio peterac, a ponovno poentirao Denes Varga. Nastavilo je Primorje u istom tonu, Daniel Varga iskoristio je propust Partizanove obrane i zabio za konačno rješenje utakmice - 10:6. Tko zna što bi bilo i kako bi završilo polufinale u petak da su riječka braća odigrala utakmicu na istoj razini kao u susretu za broncu. Posljednje golove Primorja u natjecateljskoj sezoni djelo su Anđela Šetke, odnosno Cosmina Radua, zatvorilo je Primorje utakmicu s pet pogotka u posljednjoj četvrtini.