Liga prvaka: Primorje rutinirano prošlo Marseille, napad profunkcionirao na željeni način

Petak, 17. listopada 2014. 21:08 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Zagreba

Drugi kvalifikacijski krug - Skupina C, 1. kolo: Primorje EB - CN Marseille 17:8 (6:2, 4:3, 1:1, 6:2). Riječani nisu imali većih problema s francuskim prvacima na otvaranju turnira u Zagrebu

Liga prvaka - 2. krug kvalifikacija, skupina C - 1. kolo

PRIMORJE EB - CN MARSEILLE 17:8 (6:2, 4:3, 1:1, 6:2)

Bazen Mladosti uz Savu. Gledatelja 100

Suci: Sergej Naumov (Rusija) i Rafaele Colombo (Italija). Nadzornik: Dejan Perišić (Srbija)

PRIMORJE EB: Vićan (6 obrana), Burić 3, Radu 2, Krapić 2, Rakovac, Sukno 4, Muslim 3, Petrović, Mudražija, Elez 2, Šetka 1, Garcia, Lazović (4 obrane)

CN MARSEILLE: Garsau (5 obrana), Piot, Olivon, Mann, Monneret, Simon 1, Crousillat 2 (1), Dino, Martin 1 (1), Kovačević 1, Khasz, Camarasa 3

Igrač više: Primorje EB 13 (7) CN Marseille 10 (3)

Peterci: Primorje EB 0 (0) CN Marseille 2 (2)

Vaterpolisti Primorja uspješno su započeli nastup na turniru drugog kvalifikacijskog kruga Lige prvaka što se ovog vikenda održava u Zagrebu. Rezultatom 17:8 pobjedili su francuske prvake, momčad Marseillea, no više od rezultatsa raduje povratak efikasnosti u napadu, što je rezultirala predstavom za oči sablasno praznog bazena na Savi. Tek se dvjestotinjak ljudi okupilo na otvaranju između domaće Mladosti i hercegnovskog Jadrana, brojka se prepolovila čim je domaća momčad napustila bazen!

Već nakon dvije minute razmjerno jednosmjernog susreta Primorje je imalo prednost od 2:0. Sukno je otvorio račun pogodivši na igraču više nakon isključenja Khasza u četrdeset i prvoj sekundi, dok je vodstvo udvostručio Muslim. Nakon pet minuta prednost je već bila 4:1. Kovačević je smanjio nakon isključenja Radua, napadač pristigao iz redova novosadske Vojvodine snašao se na poziciji desnog vanjskog. Golove za Primorje do pete minute postižu Krapić, Elez i Sukno, a nedugo zatim Crousillat koristi situaciju kada su isključena dvojica Primorjaša (Xavi i Radu) te zabija za 5:2. Konačno, golijadu je u prvom periodu zaključio Krapić, kada je u probleme sa osobnim pogreškama upao Khasz.

Do konca prvog dijela Primorje je održavalo stečenu prednost, bilo je 10:5 na velikom odmoru. Utakmica je ušla u mirne vode nakon što je Sukno rasparao mrežu udarcem 'iz druge općine' za 7:2 nedugo nakon zvuka sirene koji je označio početak druge četvrtine. Svoju je seriju od tri vezana pogotka započeo Alexandre Camarasa, prekidali su ga tek Burić i Sukno za konačan rezultat prvog poluvremena. Bek francuske reprezentacije s ta je tri pogotka bio najefikasniji francuski igrač. Treća je četvrtina manjkala golovima, tek se po jedan dogodio sa svake strane. Tek nakon šest minuta zabio je Simon, vodstvo je na pet pogodaka prednosti vratio Burić.

Četvrta je četvrtina završila istim rezultatom kao i prva, prednost Primorja postala je najvećih, devet pogodaka prednosti. Na vratima je prvi puta zaplivao Lazović, upisao je crnogorski reprezentativac četiri premijerne obrane u kapici Primorja, nakon što je dobru rolu odigrao Vićan. Golijadu su s dva pogotka nastavili Muslim, te s po jednim Šetka, Elez, Burić i Radu. Francuski su golovi pali iz peteraca, zabijali su Crousillat te Martin.

Primorjaši su lagano otvorili turnir, u subotu će ga od 19.45 nastaviti duelom protiv hercegnovskog Jadrana.