Liga prvaka: Primorje pobjedom protiv Jadrana osiguralo prvo mjesto

Subota, 18. listopada 2014. 19:41 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Zagreba

Drugi kvalifikacijski krug, skupina C - 2. kolo: Primorje EB - Jadran HN 11:4 (3:0, 2:1, 2:0. 4:3). Primorjaši su lagano svladali crnogorskog protivnika, Mladosti pripao triler protiv Marseillea

Liga prvaka - 2. krug kvalifikacija, skupina C - 2. kolo

PRIMORJE EB - JADRAN HN 11:4 (3:0, 2:1, 2:0, 4:3)

Bazen Mladosti uz Savu. Gledatelja 50.

Suci: Balasz Fekete (Mađarska) i Rafaele Colombo (Italija). Delegat: Dejan Perišić (Srbija)

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić, Rakovac, Sukno 4 (2), Muslim, Petrović, Mudražija, Elez 3, Šetka 1, Xavi Garcia, Lazović (3 obrane)

JADRAN HN: Kandić (10 obrana), Ukropina 1, Popadić, Sekulić, Vidović, Moskov, Baničević, Sarić 1, Latinović, Spajić 1, Drašković 1, Pješivac, Kolesko

Igrač više: Primorje EB 8 (1) Jadran HN 9 (2)

Peterci: Primorje EB 2 (2) Jadran HN 0 (0)

Tri isključenja: Baničević (22) Krapić (30)

Nakon trilera u kojem je Mladost pogotkom Andrije Bašića pet sekundi prije kraja došla do pobjede protiv Marseillea u zagrebačku su vodu skočili hrvatski i crnogorski prvak. Primorje i Jadran odigrali su još jedan regionalni derbi, dva tjedna uoči gostovanja Riječana u susjednoj Budvi, u okviru petog kola Regionalne lige, nakon domaćeg ogleda protiv POŠK-a. Primorjašima je nakon uvjerljive izvedbe protiv Marseillea na umu bila samo pobjeda, koja je i ostvarena, i to u vrlo laganom tonu.

Skupina C, 2. kolo: HAVK Mladost - CN Marseille 11:10 (1:3, 1:2, 5:2, 4:3)
Poredak: Primorje EB 6, HAVK Mladost 4, Jadran HN 1, CN Marseille bez bodova

Naime, Primorjaši su ponovno imali početno vodstvo od 2:0, ovoga puta početkom pete minute susreta. Nakon što prvog igrača više nisu iskoristili, Riječani vode pogotkom Radua na odigravanje Eleza. Rumunjski centar lakoćom je pogodio sa svoje, centarske pozicije. Nedugo zatim Crnogorci preko Sarića ne postižu pogodak, no to čini Sukno, također u svom stilu. Prva je četvrtina odigrana u tempu koji je išao niz dlaku Primorju, bez puno plivanja, s odigravanjem šabloniziranih akcija. U prijevodu, Jadran je svoje završavao udarcima izvana, Riječani su nekoliko puta odigrali na Radua, a pogađali su i preko Sukna, te Marka Eleza nakon šest minuta igre. Podatak da se prvo isključenje Primorja dogodilo na četrdeset i pet sekundi od kraja prve četvtine (Petrović) dovoljno govori o dominaciji riječkih vaterpolista na cjelokupnom turniru, jednom od četiri kvalifikacijska turnira drugoga kruga koja se odigravaju u Europi uz one u Kragujevcu, Hannoveru i Budimpešti. Prvi je period završio četvrtom obranom vrlo dobrog crnogorskog vratara Kandića. Uspio je zaustaviti sva tri riječka pokušaja s igračem više, jednako kao i Vićan s druge strane u trenucima kada je vani bio Petrović.

U drugu se četvrtinu krenulo kao i u prvu, polagano, s vrlo izraženim učinkom crnogorske obrane koja je angažirano ispratila igru na Cosmina Radua u dva navrata. Vićan je uspješno obranio Popadićev šut s desnog vanjskog, vrijeme je mahom radilo za Riječane koji su bez primljenog pogotka bili gotovo do konca prvog dijela. Udarac Muslima u jedanaestoj minuti brani Kandić, golova tako nije bilo u prvoj polovici druge četvrtine, čak niti nakon isključenja Radua kojeg momčad nekad proslavljenog vaterpolista Vladimira Gojkovića nije iskoristila nakon novog promašaja Sarića. Ni četvrtu prigodu s igračem više nisu iskoristili RIječani, no nakon te je uslijedio peterac kojeg u gol pretvara Sandro Sukno s istekom 13. minute. Prednost se mogla povećati minutu kasnije nakon isključenja Baničevića, no smanjila se golom Spajića, nakon isključenja Krapića. Jadran je zabio pogodak nakon gotovo punih petnaest minuta. Poluvrijeme je završeno golom Radua, preplivao je centar Primorja gotovo pola bazena i sam realizirao kontru za končanih 5:1.

Treću dionicu pogođenom stativom otvara Baničević, teško su Hercegnovljani uopće i nalazili prilike za udarac prema Vićanovim vratima u cijelom periodu susreta. Novi peterac dogodio se s druge strane, skrivio ga je Plješivac, a u vodstvo od 6:1 pretvorio Sukno svojim trećim pogotkom, od čega su dva bila iz najstrože kazne. Ništa se značajnije s druge strane nije dogodilo niti nakon drugog isključenja Radua u 19. minuti, Muslim je pogodio gredu a potom i šake vratara Kandića. Prvi puta Primorje je iskoristilo igrača više u 21. minuti, kada je Šetka pogodio nakon uplivavanja na drugoga centra i zabio za 7:1.

Do kraja, slično kao i u petak. Prigodu je dobio Dejan Lazović na vratima Riječana, a gol za 8:1 s istekom prve minute igre u posljednjem periodu zabija Marko Elez. Obrana Crnogoraca u značajnoj je mjeri popustila, jedini su riječki problemi bili oni s osobnim pogreškama. Radu, Krapić i Petrović imali su po dva isključenja na ulazu u posljednju četvrtinu. Za to vrijeme Primorje zabija i deveti puta, Sukno četvrti, ponovno iz igre nakon dva pogotka iz peteraca. Ubrzo nakon, u 28. minuti vodstvo je bilo 10:1, nije problema s realizacijom imao Damir Burić. Do kraja susreta tek je Sarić zabio drugi pogodak Hercegnovljana, dok je treće isključenje zaradio Krapić, tri minute prije kraja. Na 10:3 smanjio je Drašković, a na 10:4 postavlja Aleksa Ukropina nakon isključenja Šetke. Gostujuća serija 3:0 usljedila je nakon istovjetne domaće koju je za konačnih 11:4 prekinuo Marko Elez svojim trećim pogotkom.