Srijeda, 20. studenog 2013. 21:22 Napisao/la  SC

Skupina A, 1. kolo:  Barceloneta - Primorje 8:7 (1:0, 3:3, 2:2, 2:2).

Liga prvaka - Skupina A - 1. kolo

BARCELONETA - PRIMORJE EB 8:7 (1:0, 3:3, 2:2, 2:2)

Bazen San Sebastian, Barcelona. Gledatelja 800.

Suci: Gomez (Italija) i Spiegel (Njemačka)

BARCELONETA: Lopez (8 obrana), Lloret, Ubović, Szirany, Monpeat, de Lera 1, Minguell 1, Fernandez, Petković 1, Roca 1, Munariz, Espanol 1, Echenique 3 (1)

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Radu, Buljubašić, Krapić, Da. Varga 3, Sukno, Muslim, Petrović 2, De. Varga 1, Obradović, Šetka, Xavi Garcia 1, Jelovina

Igrač više: Barceloneta 6 (2) Primorje EB 12 (4)

Peterci: Barceloneta 2 (1) Primorje EB 0 (0)

U susretu prvoga kola vaterpolske Lige prvaka Primorje je poraženo u dramatičnoj utakmici u Barceloni. Domaćin završnog turnira poveo je s 3-0 na polovici druge četvrtine i time pokazao da se ne radi samo o prolazniku do velikog finala. Primorje se do kraja poluvremena ipak uspijeva vratiti, pa preko Petrovića i braće Varga dolazi na 4-3. Drama nad dramama odvila se u posljednjih pet minuta u koje se ušlo sa 6-6, no onda se Argentinac Echenique drznuo i osim peterca realizirao dalekometni udarac za pobjedu Španjolaca.

Primorje se budi u središnjoj fazi susreta kada serijom 5-1 dolazi do vodstva (5-4) nakon čega ponovno kratko staje i dopušta Barceloneti novo vodstvo koje nije ispuštala do kraja. Nekoliko promašenih zicera koštalo je prvenstveno Radua nule na kontu u rubrici pogodaka. Ponovno je vrlo agilan bio pucač za krizne situacije - Antonio Petrović s dva pogotka.

Tromi početak Riječana iskoristili su domaći vaterpolisti koji su se u bazenu pokazali u najmanju ruku jednako kvalitetnim suparnikom. Primorje može žaliti za prolivenim mlijekom, jednako kao što je moglo i u susretu kvalifikacija u Szolnoku.