Liga prvaka: Mladost i Jadran HN remizirali na startu turnira drugog kruga kvalifikacija

Petak, 17. listopada 2014. 19:21 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Zagreba

Drugi kvalifikacijski krug - Skupina C, 1. kolo: HAVK Mladost - Jadran HN 7:7 (1:2, 3:1, 1:1, 2:3)

Liga prvaka - 2. krug kvalifikacija, skupina C - 1. kolo

HAVK MLADOST - JADRAN HN 7:7 (1:2, 3:1, 1:1, 2:3)

Bazen Mladosti uz Savu. Gledatelja 200

Suci: Balazs Fekete (Mađarska) i Henk Smit (Nizozemska). Nadzornik: Dejan Perišić (Srbija)

HAVK MLADOST: Marcelić (6 obrana), Bukić 1, Milaković 1, Lončar 1, Dašić 1, Lozina, Capan, Buha, Pavičić, I. Živković 2, Vukičević 1, Bašić, Pisk

JADRAN HN: Kandić (8 obrana), Ukropina 2, Popadić, Sekulić 2, Vidović, Moskov 1, Baničević, Sarić, Latinović, Spajić, Drašković 1, Pješivac 1, Kolesko

Igrač više: HAVK Mladost 9 (3) Jadran HN 4 (2)

Peterci: HAVK Mladost 0 (0) Jadran HN 0 (0)

Isključenje s pravom zamjene: Spajić (12)

Otvaranje turnira drugog kruga kvalifikacija vaterpolske Lige prvaka u skupini C prošlo je prema očekivanjima, ali uz prinjetnu dozu kalkuliranja kod obje momčadi. Naime, i domaćin turnira koji daje dva putnika u finalnu rundu kvalifikacija, zagrebačka Mladost, ali i hercegnovski Jadran, oba konkurenta za drugo mjesto s dozom rezerve ušla su u zajednički obračun. Naime, drugoplasirana momčad stječe pravo nastavka natjecanja u Ligi prvaka, dok trećeplasirani putuje u Eurokup.

Jadran je do sedme minute golovima Pješivca i Sekulića vodio 2:0, pored uspavanog domaćina koji se golom Ivana Živkovića iz kontre probudio i smanjio gostujuće vodstvo. Utakmica je u prvoj četvrtini sadržava tek po jednio isključenje sa svake strane, igralo se razmjerno korektno, s puno prigoda, ali i pogođenih vratnica s jedne i s druge strane. U drugoj dionici Mladost je pojačala, ne bi li do poluvremena povela s 4:3. Zabijali su Bukić nakon isključenja Pješivca, Dašić u trenucima kada je vani bio Baničević, odnosno Ivan MIlaković, u trenucima kada je do kraja poluvremena bilo ostalo još dvadeset i šest sekundi. Gol Ukropine iz izrađene akcije u prijevod je stavio rezultat - 4:3.

Dugo u drugom poluvremenu nije bilo pogodaka. Bukić i Dašić gađali su stative, lopte su ispadale u ključnim trenucima, Mladost se nije uspijela odvojiti ali je Jadran izjednačio novim golom Alekse Ukropine, na 2.11 do kraja treće četvrtine. Bilo je to novo izjednačenje u jednakoj utakmici u kojoj su na kraju odlučivale puke nijanse. U 23. minuti izvana je pogodio Ivan Živković, najprecizniji igrač Mladosti. Lijeva je ruka bila namještena za 5:4, prednost se nije topila do posljednjeg odmora, budući Jadranaši rade kontrafaul, kao i domaćini u posljednjoj akciji.

Posljednji trzaji Jadrana krenuli su s istekom prve minute u posljednjoj četvrtini. Na isključenje Bašića pogađa Dragan Drašković, jedan od nominalno najboljih igrača u rosteru trenera Vladimira Gojkovića, u trenucima kada zbog iznenadne ozljede ramena nije bilo jednog od najboljih centara svijeta Borisa Zlokovića. Drašković je izjednačio, a kasnije je s pozicije centra izvrsno pogodio Lončar. Snašao se reprezentativni centar i iz okreta zabio za 6:5. Zaiskrilo je na pet minuta do kraja susreta na klupi Mladosti. Vjeko Kobeščak, šef struke domaćina dobio je žuti karton na klupi zbog protesta nakon isključenja Buhe. Vratio mu je Ante Vukičević pogotkom za 7:5, prvo odvajanje domaćina na dva pogotka prednosti.

Nije se Jadran predavao, zabio je Sekulić za 7:6 iz teške pozicije, pa i Baničević gađa stativu na 2.50 do kraja. Uvukla se tada određena nervoza u redove domaće momčadi kada je trebalo prelomiti. Mladost ne koristi igrača više (Popadić), no Sekulić puca ishitreno za novu obranu Marcelića na domaćim vratima. U posljednjoj minuti napad Mladosti išao je preko Lončara na centarskoj poziciji - bez uspjeha, ne bi li Jadran preko Moskova izjednačio uoči posljednjih deset sekundi i postavio na konačnih 7:7. Sada je Primorju put do završnog kruga kvalifikacija još lakšiu, a između Jadrana i Mladosti mogla bi odlučivati gol-razlika. Francuski Marseille remijem je najzadovoljniji, autsajderima su šanse itekako uvećane.