Kvalifikacije za Ligu prvaka: Primorje rutinski pobijedilo Acquachiaru i osiguralo prvo mjesto

Subota, 12. listopada 2013. 21:28 Napisao/la  Patrik Mršnik

Skupina E, 2. kolo: Primorje - Acquachiara 19:10 (5:1, 4:4, 5:3, 5:2). Devet pogodaka viška protiv talijanske Acquachiare realan je odnos snaga na bazenu

Drugi kvalifikacijski krug Lige prvaka - Skupina E, 2. kolo

PRIMORJE EB - ACQUACHIARA NAPOLI 19:10 (5:1, 4:4, 5:3, 5:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja 500.

Suci: Nenad Goljanin (Srbija) i Irfan Sadekov (Rusija). Delegat: Dragan Rajević (Crna Gora)

PRIMORJE EB: Vičan (7 obrana), Radu 2, Peroš, Krapić 2, De. Varga 2, Sukno, Muslim 3 (2), Petrović, Da. Varga 3, Obradović 1, Šetka 3, Xavi Garcia 3, Čubranić (2 obrane)

ACQUACHIARA: Kačić (4 obrane), Postiglione, Mattiello 2, Luongo 1, Galletta, Petković 1, Gambacorta 1 (1), Ferrone, Saviano, Drašković 2 (2), Di Costanzo 2, Sadovy 1, Lamoglia

Igrač više: Primorje EB 10 (6) Acquachiarra 9 (4)

Peterci: Primorje EB 2 (2) Acquachiara 3 (3)

Tri isključenja: Obradović (27), Ferrone (28), Petrović (31)

Vaterpolisti Primorja pobijedili su i u drugom susretu kvalifikacijskog turnira vaterpolske Lige prvaka što se ovoga vikenda održava na Kantridi. Devet pogodaka viška protiv talijanske Acquachiare realan je odnos snaga na bazenu u utakmici kojoj se rezultat znao unaprijed. Pobjeda je tu, kao i prvo mjesto u skupini i lakši ždrijeb u izlučnoj, trećoj rundi kvalifikacija.

Prva četvrtina susreta nalikovala je jučerašnjoj predstavi protiv Vouliagmenija. Jedini talijanski pogodak postigao je Di Costanzo u igri s igračem više nakon brzo izrađenog viška na desnoj strani, bilo je to za rezultatsko smanjenje (2-1). Ponovno je prvih nekoliko napada s obje strane bilo neiskorišteno, ponovno se odlično držala obrambena linija domaćina s Petrovićem i Raduom zatvarajući sve gostujuće pokušaje odigravanja prema centru. Denes Varga pogodio je za prvo vodstvo, a Obradović izvrsno proigrava Radua za 2-0. Rumunjski sidrun lijepim je izronom pogodio šraubu, čuvan nemoćnim Postiglioneom.

Taktika Talijana bila je proigravati centre što je u pojedinim trenucima druge četvrtine izluđivalo obranu Primorja, pa su na taj račun u drugom periodu Napolitanci zaradili čak tri peterca i sva tri uspješno realizirali. Na ruku je Acquachiari išlo 'novo' vaterpolsko pravilo po kojem centar protivnika u obrani ne smije taknuti suparnika u realizaciji. Unatoč tome, posebice u prvom peridou Acquachiara pokazuje bezidejnost s nekoliko udaraca iz daljine (Galletta, Petković) koje uspješno brani Frano Vičan, ponovno standardno odličan među vratnicama.

Čak četvorica Primorjaša imala su po dvije osobne pogreške na poluvremenu (Petrović, Daniel Varga, Obradović i Šetka) što u nastavku susreta nije predstavljalo problem. Peterce Acquachiare zabijali su Gambacorta i dvaput Drašković, dok je dva kaznena udarca u pogotke Riječana pretvarao Muslim.

U drugom dijelu uz dva Muslimova peterca u listu strijelaca se po prvi puta upisao Anđelo Šetka nakon još jedne brzo izvedene kontre Primorjaša. Na 6-2 smanjio je Antonio Petković, od kojeg se začudno ništa nije moglo vidjeti osim tog pogotka početkom druge četvrtine. Obrana Primorja odlično ga je zatvorila, a nije se na vratima iskazao niti Miro Kačić s tek četiri obrane. Druga četvrtina može se simbolizirati revijom peteraca, no Muslim je uz dva iskorištena kaznena udarca izvrsno pogodio s igračem više, a na što mu se izvrsno nadodao Xavi svojim drugim pogotkom iz vana. Vratar Talijana Kačić ostao je u razručenju, riječki je Španjolac izvrsno vidio nepovoljan položaj vratara.

Drugo poluvrijeme je po uobičajenom ritmu proteklo u dominaciji Primorjaša, koji po ustaljenom režimu nakon velikog odmora podižu u brzinu više. Xavi je zabio i treći put za 10-5, a akcija za jedanaesti gol Riječana izmamila je uzdahe prisutnih gledatelja na bazenu. U njoj su sudjelovali Denes Varga, kapetan Krapić i realizator Šetka.

Pogodili su do kraja treće još i Daniel Varga od vratnice te Paulo Obradović od grede, no Acquachiara se malom 'crnom rupom' od tri minute bez pogotka Riječana vraća na 13-8 preko Luonga i Mattiella. Potpuno odvajanje Primorjaša dogodilo se u posljednjoj četvrtini kada Daniel Varga i Krapić stupaju na scenu, zabijaju još Šetka, Radu i Denes Varga prekrasnim lobom za publiku u posljednjim sekundama susreta. Na vratima je debitirao i mladi Fran Čubranić te upisao dvije obrane.

Primorjaši su ovom pobjedom osigurali prvo mjesto bez obzira na ishode ostalih utakmica do kraja turnira. Pobijedili su izravne konkurente za prvo mjesto (Vouliagmeni, Acquachiara) s visokom gol-razlikom pa će nedjeljna matineja protiv Hannovera biti samo stvar formalnosti.

VOULIAGMENI - WASPO HANNOVER 15:10 (2:3, 7:2, 3:3, 3:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja 50.

Suci: Jaime Teixido (Španjolska) i Akif Uz (Turska). Delegat: Dragan Rajević (Crna Gora)

VOULIAGMENI: Tsalkanis (4 obrane), Mylonakis 4, Gouvis 1, Velonais, Elmisian, Koulierakis, Afroudakis 4 (1), Karountzos 1, Chrysospathis 3, Miralis, Tigas 1, Masmanidis 1, Zerdevas

HANNOVER: Kong (10 obrana), Polverino 1, Bukowski 2, Schwarz, Preuss 2, Kleine, Immermann, Pickert 1, Haarstick 1, Toth 1, Bolovic, Paunovic 2

Igrač više: Vouliagmeni 15 (9) Hannover 12 (6)

Peterci: Vouliagmeni 1 (1) Hannover - (-)

Tri isključenja: Bolovic (28), Preuss (29), Pickert (30)

Prema očekivanjima u drugom je dvoboju dana Vouliagmeni slavio protiv Hannovera. Njemci su u završnici susreta upali u velike probleme s isključenjima pa us čak trojica igrača Hannovera igru morala napustiti u završnim minutama zbog tri osobne pogreške. Potpuno odvajanje Grka nastupilo je u drugoj četvrtini, a prednost su iskusniji i nominalno jači vaterpolisti Vouliagmenija održavali bez turbulencija do kraja susreta. Niti deset obrana njemačkog reprezentativnog vratara Rogera Konga nije bilo dovoljno za razliku manju od pet pogodaka.

Sutrašnju matineju odigrat će Acquachiara i Vouliagmeni u izravnom dvoboju za drugo mjesto i nastavak natjecanja u kvalifikacijama Lige prvaka.

Fotogalerija (Primorje - Acquachiara): Pixsell