Kup Hrvatske: Vaterpolisti Primorja EB slomili Mladost u trećoj četvrtini, u finalu protiv Juga CO

Petak, 23. studenog 2012. 19:31 Napisao/la  Ivan Milatić

Polufinale Kupa Hrvatske: Primorje EB – Mladost 15:7 (5:4, 2:1, 5:1, 3:1). Mladosti nije pomogao ni odlični Josip Pavić na golu. U skladu s očekivanjima za prvi trofej borit će se dvije najjače vaterpolske momčadi na svijetu

PRIMORJE EB - MLADOST 15:7

Polufinale Kupa Hrvatske: Primorje EB – Mladost 15:7 (5:4, 2:1, 5:1, 3:1). Bazen SRC Mladost. Gledatelja: 500. Suci: Periš (Split), Savinović (Dubrovnik). Delegat: Milivoj Bebić (Split),

PRIMORJE EB: Vićan 9 obrana, Obradović 1, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 1, Sukno 3, Muslim 2 (1), Jelača, Da. Varga, Barać 1, Šetka 1, Garcia 2, Križanec, Buljubašić 1.

MLADOST: Pavić 12 obrana, Radu 2, I. Milaković, I. Živković, Martinić 1, D. Živković 1, Gagulić, K. Milaković 2, Pavičić, Divković, Vukičević 1, Bukić, Marcelić, Miloš.

Igrač više Primorje EB 9 (15) Mladost 3 (12). Peterci: Primorje EB 2 (2) Mladost 1 (1). Tri osobne pogreške: Martinić (Mladost 23')

Vaterpolisti Primorja EB i Juga u subotu od 16.30 sati igrat će u finalu Kupa Hrvatske. U skladu s očekivanjima za prvi trofej borit će se dvije najjače vaterpolske momčadi na svijetu.

U utakmici Primorja EB i Mladosti vatrometno su krenuli centri. Najprije je u 24 sekunde Ivan Krapić pogodio za prednost Primorja, a 21 sekundu kasnije Cosmin Radu „žapcima“ je donio izjednačenje. Nisu na tome stali. Kada je Marko Martinić pogodio za 2:1 svima je bilo jasno da se Mladost neće pobijediti sama. Istina, brzo su Riječani stigli do drugog izjednačenja. Pogodak je s igračem više postigao Javier Garcia nakon dvije minute i 45 sekundi.

JUG - JADRAN 17:4
Prva polufinalna utakmica Kupa Hrvatske za vaterpoliste: Jug CO – Jadran Split 17:4 (3:0, 5:1, 4:1, 5:2) Bazen SRC Mladost. Gledatelja: 300. Suci: Franulović (Rijeka), Vlašić (Zagreb). Delegat: Černi (Zagreb).
JUG CO: Bijač 11 obrana, Vranješ 2, Bošković 2, Janović 1, Joković, Azevedo 6, Marković 1, Bušlje 1, Karač 1, Dobud 1, Ivović 3 (1), Macan, Nižić 1 obrana, Pavlović 1.
JADRAN SPLIT: Kačić 6 obrana (1), Jaić, Gluhaić, Saratlija, Lisica, Bezić Santini, Milardović, Visković 2, Rabadan, Kaleb, Peričić 2, Vlaić, Tonković.
Igrač više: Jug 2 (5), Jadran 3 (6). Petreci: Jug 1 (2), Jadran -. Isključenje s pravom zamjene: Tonković (6').

A onda je svoj show započeo Josip Pavić s tri sjajne vezane obrane. Nakon kraće „stvaralačke pauze“ Primorje opet vodi poslije četiri minute i 35 sekundi igre, a strijelac je Anđelo Šetka. Paviću istom mjerom odgovara Frano Vićan i Primorje konsolidira redove. Sandro Sukno koristi igrača više nakon isključenja Luke Bukića i Primorje minutu i 54 sekunde prije kraja prve dionice ima prvi puta „plus dva“.  U narednom napadu Kristijan Milaković sjajno je izvana pogodio za 4:3 a Ivan Krapić drugim je pogotkom na susretu 61 sekundu prije kraja prve četvrine povisio na 5:3. Festival pogodaka u prvom dijelu zaključio je Radu drugim golom 39 sekundi prije kraja.

Pauzu među četvrtinama Ivan Asić iskoristio je za galamu s razlogom. Obrana Primorja u drugoj je dionici djelovala puno bolje. Realizatorski je obostrano bilo sve puno siromašnije, ali briljirali su vratari, posebno Josip Pavić. Sandro Sukno svojim je drugim golom povisio na 6:4 na isteku treće minue drugoga dijela, a Javier Garcia minutu i 50 sekundi prije poluvremena donio je prvi puta tri pogotka prednosti (7:4). Trajalo je to svega 16 sekundi kada je Ante Vukičević postavio rezultat poluvremena 7:5

U prvoj minuti treće dionice Ivan Krapić na svome mjestu na drugoj stativi, posprema loptu u mrežu u akciji s igračem više za 8:5. Tri minute kasnije Kristijan Milaković precizan je iz peterca i opet je bilo minus dva. Istina, to je trajalo samo jedan napad jer Ivan Buljubašić iskoristio je rupu u obrani mladostaša stvorenu isključenjem Radua i pogodio je za 9:6. Dvije minute i 11 sekundi prije kraja treće dionice konačno je slomljen otpor Mladosti. Pogodak je postigao Petar Muslim, a predstavnik mladostaša Boško Lozica prosvjedovao je kod delegata Milivoja Bebića iz samo njemu znanih razloga.

Muslim je pogodio i peterac, a onda je 47 sekundi prije kraja treće četvrtine stvari na mjesto divnom bombom postavio je Sandro Sukno za  12:6. U posljednjoj četvrtini u strijelce su se prvi pua upisali Denes Varga, Paulo Obradović i Samir Barać kod Primorja te Duje Živković kod Mladosti. Završilo je sa uvjerljivih i očekivanih 15:7.