Subota, 06. listopada 2012. 21:38 Napisao  Marko Babić

Utakmica 2. kola Jadranske lige: Primorje EB - Budva 12:4 (5:0, 2:1, 2:1, 3:2)

JADRANSKA LIGA VATERPOLISTA

PRIMORJE EB - BUDVA 12:4

Utakmica 2. kola Jadranske lige: Primorje EB - Budva 12:4 (5:0, 2:1, 2:1, 3:2). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 450. Suci: Rakovec (Ljubljana) i Tomić  (Zagreb).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 1, Sukno 1, Muslim 2, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia 1, Car, Buljubašić.

BUDVA: Lazović, Vukmirović, Četković, Konatar 1, Đurić, Mitrović, Lobov, Crousillat 1, Vukičević 2, Radunović, Ivančević, Drašković, Edwards, Roach 1.

Igrač više: Primorje EB 11 (6), Budva 5 (2). Peterci: Primorje EB -, Budva 1 (0). Tri isključenja: Edwards (28' minuta).

Vaterpolisti Primorja EB upisali su i drugu pobjedu u Jadranskoj ligi. Unatoč svim upozorenjima da je Budva puno opasnija od Šibenika, Riječani su bez  ikakvih problema slomili suparnika iz Crne Gore. Za to je bila potrebno samo prva četvrtina koju je Primorje EB dobilo 5:0 i pritom pokazalo da gosti  nemaju čime objektivno parirati moćnom domaćinu.

Sve je krenulo pogotkom Denesa Varge, a zatim se Ivan Krapić odlično oslobodio i postigao prvi od  svoja tri gola. Kada je Obradović pobjegao u kontru i povisio na 3:0 postajalo je očito da gosti ne mogu pratiti tempo. Čvrsta obrana Riječana  frustrirala je goste, a Petar Muslim je osam sekundi prije kraja prve četvrtine zabio za 5:0.

I to je uglavnom bilo to, Budva se mučila da u napadu postigne pokoji pogodak i tako ublaži neizbježni poraz, a Riječani su bez previše problema  održavali prednost. Sjajnu akciju Riječani su odigrali polovicom treće četvrtine kada je Garcia proigrao Krapića koji je matirao Lazovića - 9:1. U  borbi očito kvalitetom nejednakih suparnika, treba istaknuti sjajan pogodak Nikole Vukičevića koji je uhvatio riječku obranu i vratara Davora Cara na  spavanju, te potez gostujuće klupe koja je pozvala time out u trenutku kada su gosti dobili igrača više, a vaterpolisti Budve su bili dva na jedan pred vratima Primorja.