Jadranska liga: Primorje rutinski pobijedilo Budvu i ostvarilo plasman u finale Final Foura

Subota, 13. travnja 2013. 18:12 Napisao/la  Ivan Milatić

Polufinalna utakmica Final Foura: Primorje EB - Budva 12:6. Dvije središnje dionice bile su uvjerljivije za Primorjaše i njihov plasman u završnicu nije bio upitan niti sekunde

Final Four  završni turnir Triglav Jadranske vaterpolo Lige

PRIMORJE EB - BUDVA 12:6 (1:1, 5:1, 4:2, 2:2)

PVC Mladost Gledatelja 250

Suci: Vlašić (Zagreb) i Rakovec (Ljubljana)

PRIMORJE EB: Vićan (8 obrana), Obradović 2, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 3, Sukno 1, Muslim, Jelača, Da. Varga, Barać, Šetka 1, Garcia 2, Križanec (1 obrana), Buljubašić.

BUDVA: Lazović (11 obrana), Edwards, Crepulja, Konatar, Ćetković, Đurđić, Lobov, Crousillat 1,Vukčević 1, Radunović 2, Ivančević 2, Drašković, Zubac, Roach

Igrač više: Primorje EB 7 (4), Budva 7 (2)

Vaterpolisti Primorja EB potvrdili su ono što se od njih očekivalo. Plasirali su se u finale Triglav Jadranske vaterpolo lige pobjedom nad Budvom od 12:6.

Nije to bila utakmica za uspomenu i dugo sjećanje Primorjaša. Prva i posljednja četvrtina bila je neodlučena. Dvije središnje dionice bile su ipak uvjerljivije za Primorjaše i njihov plasman u završnicu nije bio upitan niti sekunde.  Ivan Krapić najavio je dobro poslijepodne pogotkom s igračem više nakon četiri minute i 43 sekunde u prvom dijelu igre. No, istom mjerom i na isti način uzvratio je Milorad Radunović minutu i 25 prije kraja prve dionice.

Podjela priznanja
Prije početka drugog polufinala između Mladosti i Juga CO najboljim pojedincima Triglav Jadranske vaterpolo lige dodijeljeni su pehari. Prvi je pehar dobio najbolji strijelac Lige Aleksandar Ivović iz dubrovačkog Juga, a pehar mu je predao dopredsjednik HVS-a Perica Bukić. Potom je red došao na pehar za najboljeg igrača Lige. Ta je titula pripala Primorjašu Sandru Suknu, a pehar je primio iz ruku predsjednika HVS-a i predsjednika Primorja EB Predraga Slobode. Potom je prigodni dar dobio kotorski sudac Mario Brguljan, koji se oprašta od suđenja i na kraju je dopredsjednik HAVK Mladost prof dr Boris Labar prigodno darivao Milivoja Bebića, koji će za dvadesetak dana postati članom Kuće slavnih vodenih sportova

Primorjaši su se probudili i  počeli igrati kako znaju. S tri uzastopna pogotka (Garcia, Krapić, Obradović) odveli su utakmicu u mirnije vode, jer je nakon tri minute i 38 sekundi u drugoj dionici bilo 4:1. Nakon nešto više od pet minuta bez pogotka Radunović je po drugi puta iskoristio igrača više i smanjio na 4:2, a onda su krasnim dalekometnim projektilima Šetka i Obradović do velikog odmora Riječanima donijeli 6:2.

U prvom napadu treće dionice Krapić svojim trećim pogotkom povisuje na 7:2, a četvrtina sa najviše pogodaka zaključena je prvim pogotkom na susretu Denesa Varge koji je minutu i 42 sekunde prije kraja trećega dijela pogodio za 10:4.

Posljednjih osam minuta završeno je 2:2 a dvostruki strijelac za pobjednike bio je Denes Varga dok je dva puta za Budvane precizan bio Marko Ivančević za konačnih 12:6.

Finale je na rasporedu u nedjelju od 17.30.