Primorje EB kod Mladosti ubilježilo 13. pobjedu

Subota, 25. siječnja 2014. 19:34 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Mladost - Primorje EB 5:10 (2:2, 0:3, 2:3, 1:2)

Triglav Jadranska liga - 13. kolo

MLADOST - PRIMORJE EB 5:10 (2:2, 0:3, 2:3, 1:2)

Bazen na Savi. Gledatelja 300.

Suci: Copić (Šibenik) i Tiozzo (Split). Delegat Pešušić (Zagreb)

MLADOST: Pavić (12 obrana), Bukić, I. Milaković 1, Lončar, Martinić, D. Živković, Capan, K. Milaković 3 (1), Pavičić, I. Živković, Vukičević 1, Gagulić, Pisk, Dašić

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Radu 2, Peroš, Mudražija, De. Varga 3 (1), Sukno 1, Muslim, Petrović, Da. Varga, Obradović 3, Šetka 1, Xavi Garcia, Jelovina, Buljubašić

Igrač više: Mladost 9 (2) Primorje EB 6 (3)

Peterci: Mladost 1 (1) Primorje EB (1)

Primorjaši su upisali trinaestu pobjedu u ovosezonskom nadmetanju Jadranske lige. Ipak, prvih osam minuta završilo je neodlučeno, pa je tada sve neodoljivo podsjećalo na riječki dvoboj u prvom dijelu sezone u kojem su se domaćini tada jednako mučili s mladom i poletnom zagrebačkom momčadi koja bi, ostane li na okupu sljedećih nekoliko sezona, mogla predstavljati puno teži zalogaj.

Mladostaši nemaju uzalud nekoliko igrača na širem popisu hrvatske reprezentacije. Hvatali su dvaput vodstvo Primorja. U prvoj četvrtini za goste zabijaju Denes Varga iz peterca te Radu, dok braća Milaković sustižu prednost Riječana lijepim pogocima. Na veći odmor otišlo se s tri pogotka viša za momke u plavim kapicama. Ponovo mlađi brat Varga, te dva puta Obradović gađaju mrežu vrlo raspoloženog povratnika na zagrebačka vrata - Josipa Pavića.

Treći period golovima oplemenjuju Sukno i Šetka, dvojac koji se kroz tjedan mučio s raznim zdravstvenim problemima dok za domaćine zabijaju Vukičević i Kristijan Milaković. Radu je početkom posljednje četvrtine po prvi puta odveo Riječane na pet pogodaka viška (9:4), a do kraja zabijaju Kristijan Milaković iz peterca te Denes Varga, koji je otvorio i zatvorio listu strijelaca za 10:5.

Možda je najbolja vijest to da su se primorjaši uslijed snježnog kolapsa u Hrvatskoj ipak uspijeli probiti do Zagreba i odraditi generalnu probu uoči dolaska mađarskog Egera u petom kolu Lige prvaka naredne srijede. Bit će to prva službena utakmica na Kantridi u novoj godini, prilika za potvrdu izvrsnih rezultata iz susreta u Ateni i Reccu.