Jadranska liga: Primorje EB očekivano pobijedilo Jadran, protiv Budve u polufinalu Final Foura

Subota, 06. travnja 2013. 21:06 Napisao  Marko Babić

Utakmica 22. kola: Primorje EB - Jadran Split 14:4 (2:0, 4:2, 6:1 2:1). Najzanimljviji podatak bio je da je Primorju trebalo pet minuta i dvije sekunde da zabije prvi pogodak

Jadranska liga, 22. kolo

PRIMORJE EB - JADRAN SPLIT 14:4 (2:0, 4:2, 6:1 2:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 250. Suci: Vlašić, Matijević (oba Zagreb). Delegat: Risek (Rijeka).

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović 2, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Sukno 3, Muslim, Jelača, Da. Varga  3, Barać 1, Šetka 1, Garcia 1, Križanec, Buljubašić 2.

JADRAN SPLIT: Kačić, Jaić, Gluhajić, Saratlija, Kaleb, Milardović 1, Visković, Rabadan 2, Banovac, Lisica, Vlaić, Tonković 1.

Igrač više: Primorje EB 6 (4), Jadran Split 4 (3).

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su splitski Jadran i očekivano potvrdili prvo mjesto uoči Final Foura Jadranske lige idućeg vikenda gdje ih u polufinalu  čeka Budva, te doigravanja za prvaka Hrvatske u kojem će imati prednost domaćeg terena.

Primorju je trebalo pet minuta i dvije sekunde da povedu, prvi gol na utakmici zabio je Ivan Buljubašić. Nije trebalo dugo čekati za drugi, Samir Barać se odlučio na šut izvana i pogodio - 2:0. Sve do tada svelo se na neuspješne pokušaje obje ekipe. Gosti su u prvim minutama bili bliži golu, Jaić je pogodio prečku, a Vićan je obranio dobar pokušaj Gluhajića. Primorje u početnih nekoliko minuta nije iskoristilo ni igrača više, pokušaj Sukna obranio je Kačić, a zatim je udarac Muslima blokirala gostujuća obrana.

Na otvaranju druge četvrtin Rabadan je pobjegao pažnji Garcije i pogodio za 1:2. U idućem napadu  Sukno je izborio i realizirao igrača više - 3:1. Garcia se ubrzo iskupio za propust u obrani i odličnim lobom realizirao novog igrača više, a brzu polukontru realizirao je Daniel Varga nakon odličnog proigravnaja Frana Paškvalina koji je oduzeo  loptu u obrani i preplivao cijeli bazen - 5:1.

Minutu prije kraja poluvremena nova polukontra domaćina, Daniel Varga sjajno je proigrao Sukna - 6:1. Devet sekundi prije kraja prvog poluvremena, gosti su brzo odigrali igrača više, Tonković je ostao  sam za 2:6.

Uslijedila je serija domaćina 3:0 (9:3), posebno raspoložen u redovima domaćina bio je Daniel Varga s tri pogotka i nekoliko sjajnih asistencija.