Jug pobijedio Primorje EB i osvojio naslov

Nedjelja, 19. svibnja 2013. 21:16 Napisao/la  SC

Četvrta utakmica finala: Jug CO - Primorje EB 9:7 (2:1, 3:1, 1:3, 3:2)

JUG - PRIMORJE EB 9:7 (2:1, 3:1, 1:3, 3:2)

Suci: Borrell (Španjolska), Bender (Njemačka).

JUG CO: Bijač, Vranješ, Bošković 3, Janović 2 (1), Joković 2, Azevedo, Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović

PRIMORJE EB: Vićan, Obradović, Paškvalin, Krapić, Krapić, De. Varga 2, Sukno 3, Muslim 1, Jelača,  Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garcia, Križanec, Buljubašić

Igrač više: 6 (5), Primorje EB 9 (4)

Peterci: Jug CO 1 (1), Primorje EB -.

Jug CO je prvak Hrvatske! Dubrovčani su u četvrtoj utakmici pobijedili Primorje u utakmici u kojoj su Riječani propustili kazniti domaćina koji je poveo 6:2, a onda naglo pao i omogućo gostima povratak.

Na otvaranju četvrte četvrtine Denes Varga je nevjerojatnom šraubom pogodio pod gredu za 6:6. Činilo se da je to trenutak koji bi riječke vaterpoliste mogao usmjeriti prema pobjedi. Jug je ipak ostao smiren, Bušlje je prvo zabio s igračem više za 7:6, a dva pogotka prednosti su stekli nakon kontre.

Naime, po isteku napada Primorja, Azevedo je krenuo u kontru i ostavio Garciji udarac. Španjolac je bio neprecizan, a Dubrovčani su dobili kontru koju je realizirao Joković - 8:6.  Dvije minute i 35 sekundi prije kraja Sandro Sukno je iskoristio igrača više za 7:8, a Miho Bošković zaradio je treće isključenje.

Nastavio se rat živaca, Jug je krenuo u napad 1:15 minute prije kraja. Lopta je otišla na Nikšu Dobuda, zakasnila je obrana i domaćin je dobio igrača više. Daniel Varga izgubio je živce i bacio loptu što je značilo peterac za domaćina.

Nikola Janović bio je siguran za 9:7 i to je ujedno označilo kraj riječkih nadanja.

Inače, Jug je od prvog napada djelovao konkretnije, dovoljno je reći da su Dubrovčani u prvom poluvremenu imali stopostotnu realizaciju s igračem više.

Sve što je valjalo izdvojiti od igre Primorja u prvom poluvremenu bilo je odlično proigravanje Daniela Varge za Sukna (1:1), te pogotka Denesa Varge u zadnjem napadu prvog poluvremena kada je riječki sastav napokon realizirao napad s igračem više.

Miho Bošković nakon minute igre u trećoj četvrtini pogodio je za 6:2 i onda je domaćin stao. Jug nije ništa forsirao, igrao je duge napade, a Primorje se polako vraćalo. Sukno, Muslim i Daniel Varga vratili su nadu (5:6), a Frano Vićan je sjajno reagirao u završnici treće četvrtine i otvorio put prema preokretu. Primorje na kraju nije uspjelo.