ČETVRTFINALE PH Primorjaši poraženi od splitskog Jadrana, domaći pružili dobar otpor do posljednjih pet minuta

Srijeda, 24. lipnja 2020. 21:11 Napisao/la  V. P.

Prva četvrtfinalna utakmica prvenstva Hrvatske: Primorje EB - Jadran 9:13 (1:3, 3:3, 3:3, 2:4). Uzvratni susret igra se u subotu u Splitu

Primorjaši poraženi od Jadrana na otvorenom bazenu Kantrida
Primorjaši poraženi od Jadrana na otvorenom bazenu Kantrida Foto: Valentina Prokić

Prva četvrtfinalna utakmica prvenstva Hrvatske

PRIMORJE EB - JADRAN 9:13 (1:3, 3:3, 3:3, 2:4)

Otvoreni bazen Kantrida. Gledatelja: 150

Suci: Bura (Šibenik), Copić (Šibenik). Delegat: Goreta (Šibenik)

PRIMORJE EB: F. Čubranić 10 obrana, Čunko 1, N. Čubranić, Burburan, Brubnjak 2, Blažić, Tkač, Rakovac, Augusti 2, Vrlić, Babić Paparić 2, Milošević, Car 2

JADRAN: Anić 8 obrana, Burić 1, Janković, Krapić 1, Butić 1 (1), Pejković 1, Vrdoljak, Bego, Visković 2, Delić 2, Šetka 1, Dužević 4, Đula, Borovčić Kurir

Peterci: Primorje EB /, Jadran 1 (1)

Igrač više: Primorje EB 3 /13, Jadran 8/18

Vaterpolisti Primorja Erste bank poraženi su u prvom susretu četvrtfinala prvenstva Hrvatske od splitskog Jadrana 13:9.

Nakon dvadesetak sekundi igre bivši Primorjaš, sada u kapici Jadrana, Ivan Krapić isključen je, a igrača više je u pogodak desetak sekundi kasnije pretvorio Sven Augusti.

Jadran je odmah uzvratio, Brubnjak je isključen, a iako je i Paparić došao pomoći vrataru Čubraniću na golu, Visković je pogodio "kroz njih" za 1:1.

Bolje su se Splićani snalazili u gužvi ispred Čubranića i uspjeli još dva puta loptu zavući u mrežu, prvo Dužević u 4. minuti, a zatim ponovno Visković u 6.

Imali su Primorjaši svoje prilike, ali je vratar Anić branio ključne lopte. a Burić je dobro zatvarao centra Paparića te lopta nije uspjevaa proći do njega.

Novog igrača više u 10. minuti Burić koristi za 1:4.

Tri i pol minute prije kraja druge četvrtine Butić je realizirao peterac za 1:5.

Strijelci Primorja EB "proradili" su u 14. minuti, Čunko je smanjio na 2:5.

Kontru koristi Bojan Car za novo smanjenje rezultata minutu i pol prije odmora, 3:5.

No, Dužević koristi priliku i opet povećava splitsku prednost 3:6.

Brubnjak uzvraća udarac za 4:6 rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Paparić golom otvara treću dionicu igre, ali Krapić odmah na drugoj strani pogađa za 5:7.

Dva puta su Primorjaši brzopotezno matirali Jadran, prvo Car, a zatim Augusti za drugo izjednačenje 7:7 u 19. minuti.

Ipak povesti domaći vaterpolisti nisu uspjeli, Delić i Dužević ponovno vraćaju Jadran u igru, a unatoč greškama koje su gosti radili Primorjaši ih nisu uspjevali kazniti.

Uspješno su se branili riječki vaterpolisti u prvim minutama posljednje četvrtine, ali prednost nisu uspjeli smanjiti sve do 27. minute kada je Paparić pogodio za 8:9 iskoristivši igrača više.

Vratar Čubranić je u tim minutama držao Primorjaše u igri sjajnim obranama, ali nije za njim zaostajala niti splitska jedinica Mate Anić.

Još jedan bivši Primorjaš, Anđelo Šetka iz daljine je ipak uspio prevariti Čubranića za 8:10.

Isključenje Babića, koristi Pejković za novi bijeg Splićana, 8:11 dvije minute prije kraja.

Delić je dodao još jedan pogodak za Splićane nakon isključenja Čunka, a Brbunjak uspjeva pronaći put do Anićeve mreže za 9:12.

Točku na i stavlja Dužević za konačnih 9:13.

Uzvratni susret igra se u Splitu u subotu.