A-2 Regionalna liga: Primorjaši poraženi u Šibeniku, utakmica izjednačena do odmora

Subota, 29. veljače 2020. 20:53 Napisao/la  SC
Primorjaši poraženi u Šibeniku
Primorjaši poraženi u Šibeniku Foto: VK Primorje EB

A-2 Regionalna liga - 15. kolo Liga za prvaka 4. kolo

SOLARIS - PRIMORJE EB 9:7 (1:1, 3:2, 3:2, 2:2)

Bazen Crnica.

Suci: Periš i Banovac (Hrvatska). Delegat: Gojkov (Hrvatska)

SOLARIS: Šparada, Malenica, Erak, Štrkalj 1, Bulat 1, Herceg, Vlahović 2, Pelicarić 1, Mudražija 2, Ljubičić, Koprčina, Kovačić 1, Jukić, Sabioni 1

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Čunko 1, Vuković, N. Čubranić, Brubnjak 2, Blažić, Tkač, Rakovac, Augusti 1, Vrlić Babić, Paparić 1, Milošević, Car

Realizacija igrača više: Solaris 6 (9), Primorje EB 6 (8)

Peterci: Solaris 0 (2), Primorje EB 0 (2)

Vaterpolisti Primroja Erste bank poraženi su u gostima kod šibenskog Solarisa 9:7.

Prvu četvrtinu obilježila je čvrsta igra sa samo jednim pogotkom sa svake strane. Nakon vodećeg pogotka Mudražije za domaće izjednačio je Car realiziravši prednost igrača više.

U nastavku se igralo gol za gol, ali je nakon izjednačenja Čunka 3:3, prednost Solarisu uoči odmora donio ponovno Mudražija, inače bivši Primorjaš, 4:3.

U trećoj dionici riječki vaterpolisti su gubili 5:3, ali uspjeli su se vratiti golovima Cara i Paparića te četiri minute prije kraja izjednačiti na 5:5.

No Vlahović i Kovačić su do kraja treće dionice iskoristili prednost igrača više te odveli Solaris na plus dva uoči posljednje četvrtine - 7:5.

U posljednjoj četvrtini domaći su uspjeli pobjeći na 9:5, a Riječani su u posljednje tri minute igre tek uspjeli smanjiti rezultat i zaključiti utakmicu sa 9:7.