A-2 Regionalna liga: Primorjaši poraženi od Solarisa u prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni

Srijeda, 25. rujna 2019. 21:13 Napisao/la  V. P.

Utakmica 2. kola: Primorje EB - Solaris 10:14 (4:4, 2:4, 2:4, 2:2). Riječki vaterpolisti držali su korak sa Solarisom sve do 19. minute

Primorje EB poraženo na Kantridi od Solarisa
Primorje EB poraženo na Kantridi od Solarisa Foto: Daniel Kurti/ Foto Kurti

A-2 Regioalna liga - 2. kolo

PRIMORJE EB - SOLARIS 10:14 (4:4, 2:4, 2:4, 2:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 150

Suci: Tiozzo (Split), Gavrilović (Zagreb). Delegat: Bebić (Split)

PRIMORJE EB: Čubranić 10 obrana, Čunko 2, Petrić, Burburan, Brubnjak 2, Blažić 1, Tkač 1, Rakovac 2, Augusti, Vrlić 2 (1), Babić, Paparić, Milošević, Car

SOLARIS: Šparada 15 obrana, Malenica 1, Erak 2, Štrkalj 1, Bulat, Herceg 1, Vlahović 4 (1), Pelicarić 2, Mudražija 3, B. Sabioni, Koprčina, Kovačić, Jukić, M. Sabioni

Igrač više: Primorje EB 5 (6), Solaris 4 (6)

Peterci: Primorje EB 1 (1), Solaris 1 (1)

Tri isključenja: Erak (Solaris)

Vaterpolisti Primorja Erste bank poraženi su u drugom kolu na Kantridi od šibenskog Solarisa 10:14.

Bila je to izuzetno efikasna utakmica s obje strane.

Riječki vaterpolisti držali su korak sa Solarisom sve do 19. minute, kada su gosti serijom 3:0 do kraja treće četvrtine otišli u sigurnu zonu koju domaći više nisu mogli ugroziti.

Osam golova u osam minuta rezime je prve četvrtine dvoboja Primorja EB i Solarisa na Kantridi.

Prvi je to susret koji su u novoj sezoni Primorjaši igrali pred domaćom publikom i to protiv jednog od glavnih konkurenata u borbi za vrh ljestvice.

Oštro su krenuli Šibenčani, Štrkalj je skrivio peterac na Papariću, a Vrlić je kaznu pretvorio u vodstvo.

Izjednačenje je uslijedilo već u idućem napadu preko Vlahovića, dok je drugi napad domaćih završio pogotkom Čunka - 2:1 nakon samo tri minute igre.

Novo izjednačenje ponovno je bilo djelo Vlahovića koji je realizirao peterac, nakon pogreške Augustija.

Vrlić trese mrežu za novo vodstvo, ali kratkog vijeka jer Erak još jednom vraća utakmicu u egal u 6. minuti - 3:3.

Čunko pogađa za 4:3, ali na odmor se ipak otišlo sa neriješenim rezultatom jer je Malenica pogodio u posljednjem napadu za 4:4.

Druga četvrtina počela je nešto manje razigrano.

Štrkalj izvana pogađa rašlje za prvo vodstvo gostiju - 4:5, ali Rakovac donosi novo izjednačenje.

Ipak Šibenčani olako realiiraju svoje napade te još jednom Erak šalje loptu u mrežu pored Čubranića - 5:6.

Bivši Primorjaš Nino Mudražija u 14. minuti je ušao s klupe preplivao s loptom do suprotne strane i zabio gol za 5:7.

Pelicarić je u posljednjoj minuti odveo goste na plus tri - 5:8, ali je Brubnjak u posljednjoj sekundi smanjio na 6:8 i vratio nadu domaćima u bolji nastavak.

Trener domaćih Igor Hinić zbio je redove svojih pulena tijekom odmora te je Rakovac nastavak odmah otvorio pogotkom za minus jedan - 7:8.

Mudražija je ponovno vratio goste na plus dva, ali Blažić još jednom vraća nadu Primorju - 8:9 u 18. minuti.

No, nada se brzo istopila, Pelicarić, Herceh i Vlahović koji je realizirao igrača više serijom 0:3 odveli su Solaris u sigurnu zonu - 8:12.

Maroš Tkač zabio je prvi pogodak u posljednjoj dionici utakmice - 9:12.

Solaris više nije stvarao toliki pritisak, ali su gosti održavali sigurnu prednost, Mudražija se i treći puta upisao u strijelce, a nakon njega i kapetan Vlahović za 9:14.

Utakmicu je zatvorio domaći igrač Brubnjak pogotkom minutu prije kraja dvoboja.