Primorje Aqua Maris najuspješnije na Kupu Hrvatske u tehničkim vještinama

Utorak, 03. prosinca 2019. 19:54 Napisao/la  SC

Riječki Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris novu natjecateljsku sezonu započeo je nastupom na Kupu Hrvatske u tehničkim vještinama (popularno zvanih figure) održanom 1. prosinca ove godine u Sisku.

Kup je održan u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja, a priređivač i domaćin bio je Klub sinkroniziranog plivanja Sisak iz Siska.

Na Kupu je nastupilo ukupno 130 plivačica iz 7 hrvatskih klubova iz Rijeke, Siska i Zagreba.

Natjecanje u tehničkim vještinama je svake godine uvod u novu sezonu, a od ove sezone u ovom natjecanju uvedene su i ekipne nagrade (boduje se 8 najbolje plasiranih iz svake dobne skupine) te se proglašava i pobjednik po dobnoj skupini.

Riječke plivačice osvojile su ukupno 5 medalja; 3 zlatne, 1 srebrne i 1 brončanu te su (treću godinu zaredom) najuspješnije na Kupu.

Zlatne medalje su osvojile Matea Butorac u dvije kategorije (juniorke i seniorke) i Katja Bedić (kadetkinje).

Srebrna je bila Magdalena Radovčić (seniorke), a brončana Ena Peričić (kadetkinje).

Klub je osvojio titule najuspješnijih u čak tri od ukupno četiri dobne skupine; najbolji je bio u kategorijama kadetkinje, juniorke i seniorke.

Primorjašica Matea Butorac postaje sve neuhvatljivija i u ovom trenutku sigurno je broj 1 u hrvatskom sinkro plivanju.

Tako je u juniorskoj odnosno seniorskoj konkurenciji premoćno osvojila zlato sa skoro 5 bodova prednosti (točno 4,4663 u juniorkama i 4,7949 u seniorkama).