Kup Hrvatske: Primorjaši remizirali sa Solarisom, u nedjelju odluka o Final Fouru

Subota, 28. studenog 2020. 22:18 Napisao/la  SC
Vaterpolisti Primorja EB u Gružu
Vaterpolisti Primorja EB u Gružu Foto: VK Primorje EB/Facebook

KVALIFIKACIJSKI TURNIR B SKUPINE HRVATSKOG KUPA

Vaterpolisti Primorja EB remizirali su sa Solarisom drugog dana kvalifikacijskog turnira B skupine hrvatskoga kupa, središnja utakmica dana okončana je rezultatom 7:7 pa će odluka o drugom mjestu u skupini, a samim time i o domaćinu Final Foura, biti donešena u nedjeljnim utakmicama.

Riječani posljednjega dana igraju protiv Jug Adriatic osiguranja, Šibenčane pak očekuje utakmica protiv KPK.

Izvjesno je da se Riječani ne mogu nositi sa Gosparima, kao što se Korčulani ne mogu suprotstaviti Šibenčanima.

O drugom mjestu će, dakle, odlučivati gol-razlika.

Riječani su trenutačno na +47 (68:21), Šibenčani su na +16 (51:35), a drugo mjesto i domaćinstvo Final Four turnira pripast će onome tko nakon sutrašnjeg petog kola bude bio u većem „plusu“.

Inače, 5:50 minuta prije kraja Roko Pelicarić donio je Šibenčanima dva pogotka prednosti.

No, primorjaši nisu odustali, 4:59 minuta prije kraja posljednje dionice Tin Brubnjak realizirao je napad s igračem više (7:6), a točno četiri minute prije kraja Ivan Vrbnjak pogodio je za – 7:7.

Do kraja utakmice imali su Šibenčani svojih prigoda, imali su i Riječani svojih, ali mreže su mirovale.

Ranije tijekom dana Riječani su u trećem kolu bili uspješniji od KPK 19:7.

PRIMORJE EB – SOLARIS 7:7 (2:2, 0:1, 3:2, 2:2)

Bazen u Gružu. Bez gledatelja.

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Čunko 1, Letica 1, Brubnjak 2, Blažić, Vrbnjak 1, Rakovac, Augusti 2, Jurišić, Babić, Paparić, M. Čubranić, Car.

SOLARIS: M. Šparada, Malenica, Erak, Štrkalj, Kovalenko 1, Herceg, Kreković, Pelicarić 5, Penava 1, Bulat, Koprčina, Stahor, Jukić, T. Šparada.

PRIMORJE EB – KPK 19:7 (1:2, 7:0, 7:1, 4:4)

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Čunko, Burburan 2, Letica 1, Brubnjak, Blažić, Vrbnjak 3, Rakovac 2, Augusti 3, Jurišić 1, Babić 2, Paparić 2, M. Čubranić, Car 3.

KPK: Skokandić, Duhović, Radovanović, Ban 3, Borovina, V. Fabris, Buconić, Filipi, Šašić, Caktaš, Čale, F. Fabris 2, Botica, Čumbelić.

Skupina B, poredak: Jug AO 12, Primorje EB 10, Solaris 7, KPK 6, Galeb i Zadar 1952 bez bodova.

Skupina A, poredak: Mladost i Jadran 9, Medveščak i Mornar BS 3, POŠK bez bodova.