Nedjelja, 07. travnja 2013. 20:36 Napisao  Luka Variola

Utakmica 3. kola: Škrljevo - Šibenik 98:101 (4:30, 29:16, 24:16, 25:20, 16:19)

Dvorana Mavrinci. Škrljevo - Šibenik 98:101 (4:30, 29:16, 24:16, 25:20, 16:19)

Gledatelja: 600. Suci: Dožai (Velika Gorica), Tomić (Zagreb) i Galiot (Zagreb)

ŠKRLJEVO: Palčić 15, Lipovščak 5, Salamun 11, Ažić, Amančić, Troskot 23, Grbić 11, Pilat, Bobanović, Modić 21, Perić, Velčić 10

ŠIBENIK: Junaković 17, Šarin 2, Skorić, Mišić 6, Kalpić, Bašić 26, Blaće 2, Grgat 18, Vukičević 20, Ćićin-Šain, Sandrić 4, Šamadan 7

Košarkaši Škrljeva poraženi su na Mavrincima od Šibenika u trećem kolu kvalifikacija za A-1 ligu. Prava drama završila je na kraju na strani najvećeg favorita za ulazak u viši rang, koji je bodove odnio nakon produžetka.

Domaćin je nakon prve dionice zaostajao ogromnih 26 poena (4:30), ali je nevjerojatnim preokretom utakmicu uspio odvesti u dodatnih pet minuta u kojima je jednostavno ostao bez snage. Škrljevo je pri rezultatu 98:99 imalo 7,6 sekundi za posljednji napad, ali je prilikom izvođenja loptu ukrao Sandrić, da bi u kontri konačan rezultat postavio Šarin.

Nakon katastrofalnog otvaranja susreta (4:30), Škrljevo se počelo buditi. U 17. minuti Lipovščak je odličnom dijagonalom u kutu pronašao Salamuna, koji je mirno pospremio tricu i gostujućeg trenera Šarina natjerao na minutu odmora (22:42). Domaćin ni tada nije stao već je nakon trice nezadrživog Lipovščaka minutu i pol prije odlaska na odmor smanjio na samo - 14 (30:44). U sljedećem napadu Salamun je isto precizan za tri poena i u dvorani je nastao - delirij.

U četvrtoj minuti nastavka nakon polaganja Troskota domaćin je stigao na samo - 4 (45:49). Gosti su u ostatku treće dionice ipak zaustavili curenje u obrani i posljednih deset minuta otišli s kakvom-takvom prednošću (57:62). Zadnju četvrtinu bolje su otvorili gosti i nakon 5:0 serije (57:67) domaći strateg Dragojević je bio primoran pozvati minutu odmora. Dvije i pol minute prije kraja nakon krasnog prodora Mišića Šibenčani su opet pobjegli na dvoznamenkastu prednost (68:78).

Domaćin se ni tada nije predao i serijom 8:1 koju je tricom okončao Palčic minutu i pol prije kraja stigao na samo -3 (76:79). Isti je igrač utakmicu odveo u produžetak, položivši nakon krasnog prodora s istekom vremena (82:82).  Produžetak su bolje otvorili domaćini i nošeni borbenim Modićem stigli do tri poena prednosti, ali je onda krilni centar Škrljeva morao izaći van zbog pet osobnih i domaćin je stao.

Fotogalerija: Lario Tus