Spezia ni ove sezone nije uspjela, Trapani u finalu doigravanja za plasman u Seriju A

Utorak, 31. svibnja 2016. 22:40 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica polufinala doigravanja: Trapani - Spezia 2:0

Spezia ni ove sezone nije uspjela ući u Serie A! Klub u vlasništvu Gabrielea Volpija poražen (0:2) je na Siciliji u uzvratnoj utakmici polufinala doigravanja od Trapanija.

Nakon što je Spezia doživjela poraz (0:1) u prvoj utakmici, nada u plasman u finale trajala je do 58. minute kada je Scorzzarella postigao pogodak iz kaznenog udarca. Pobjedu Trapanija potvrdio je Citro pogotkom u 90. minuti.

Od hrvatske kolonije u Speziji u početnoj postavi bio je samo Ivan Martić, Hrvat rođen u Švicarskoj u Speziju je stigao iz Verone.

Umjesto Martića u 76. minuti ušao je Mario Šitum, nekadašnji napadač Intera iz Zaprešića.

Od trojice igrača Rijeke na posudbi igrao je samo Zoran Kvržić, koji je u igru ušao u 61. minuti.

Darijo Ćanađija i Simon Sluga sjedili su na klupi.

Prema neslubenim najavama, u Speziji nakon novog neuspjeha slijedi nova čistka. Netko od igrača Rijeke mogao bi se vratiti na Rujevicu silom ili milom.

Trapani će protivnika u finalu saznati nakon uzvratne utakmice između Pescare i Novare.