Kup RH: Lokomotiva svladala Podravku za veliko finale protiv Zameta, Havićka isključena

Četvrtak, 15. svibnja 2014. 20:13 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica polufinala: Podravka Vegeta - Lokomotiva 21:27 (8:11). Zagrepčanke zasluženo slavile u drugom polufinalnom ogledu za plasman u finale protiv Zamećanki. Dina Havić isključena u 50. minuti

Kup Hrvatske za rukometašice - polufinale

PODRAVKA VEGETA - LOKOMOTIVA 21:27 (8:11)

SD Marija i Lina, Umag. Gledatelja 300.

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik Dubravko Konjuh (Rijeka).

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Čović 2, Gavranić 1, Pongrac, Havić 7 (5), Živković 4, Vukojević, Nemaškalo, Kapitanović, Milanović-Litre, Dragišić 2, Vidak, Milenković, Trifunović 5 (1), Poljak

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić, Grubišić 4 (2), Božović 3, Oštarijaš, Krsnik, Gaće, Debelić 1, Kožnjak 1, Jelčić, Rajović 2, Horvat 8, Benko 2, Milanović-Litre, Bašić 6 (1), Milić

Sedmerci: Podravka Vegeta 7 (6) Lokomotiva 6 (3)

Isključenja: Podravka Vegeta 9 minuta Lokomotiva 6 minuta

Crveni karton: Havić (50)

Nakon što su povijesni uspjeh ostvarile rukometašice Zameta svladavši ekipu domaćeg Umaga u prvom polufinalnom ogledu, doznale su svoje protivnice u finalu. Bit će to zagrebačka Lokomotiva koja je nadigrala braniteljice naslova i osvajačice lanjske dvostruke krune. Podravka nije mogla ničime parirati sastavu Irfana Smajlagića, to je zorno pokazivalo stanje na semaforu kroz utakmicu, ali i reakcije Koprivničanki u napadu.

U prvih dvanaest minuta Lokomotiva je postigla šest, Podravka tek jedan pogodak. Podatak da je Jelena Živković prvi gol za Podravku postigla tek u desetoj minuti dovoljno govori o njihovoj snazi, kompaktnosti i stanju na parketu. Lokomotiva je pucala iz svih pozicja, zabijale su tada Bašić, Kožnjak i Horvat. Podravka se nije uspijevala priključiti, prednost Zagrepčanki redovno je kroz čitav susret bila na odmaku od tri-četiri zgoditka. Svoja vrata je, kada je trebalo, zaključala Ivana Jelčić, Podravka je previše griješila.

Prvih deset minuta nastavka okarakterizirala su tri pogotka Lidije Horvat, najopasnija igračica zagrebačkog sastava. Pogotkom Bašić za 18:12 prisiljena je bila klupa koprivničkog sastava tražiti minutu predaha koja nije promijenila puno u rezultatskom smislu. Prednost se tek dvaput spuštala ispod pet pogodaka, a loša igra Podravke započeta još u prvenstvenom ogledu protiv Zamećanki samo se nastavila.

Do kraja izravni crveni karton zaradila je Dina Havić, Riječanka u redovima Podravke. Havićka je imala nešto za prigovoriti sucu Jurinoviću nakon što je ovaj netom prije isključio Lidiju Horvat, pa je zadarski arbitar ostavio Podravku s igračicom manje na pet minuta. Paradoksalno, tek je onda koprivnički sastav smanjio na četiri pogotka zaostatka (17:21). Nije bilo snage u sastava Gorana Mrđena za priključak, Lokomotiva je mirno privela susret kraju i time si vizirala novi okršaj sa Zamećankama u finalu Kupa.

Finalni susret završnog turnira Kupa u Umagu igra se u subotu od 17.30 uz izravan TV-prijenos (HTV 2).