Grand Prix Ruše: Pejčić zlatna, hrvatske strijelkinje izjednačile rekord u pištolju

Ponedjeljak, 13. siječnja 2014. 14:13 Napisao/la  SC

Zlatka Hlebec (DVD Opatija), Marija Marović (Dalmacijacement-Solin) i Matei Omazić (Centar) uzele su ekipno zlato u zračnom pištolju s 1141 krugom izjednačivši hrvatski rekord iz 1990.

Snježana Pejčić (Lokomotiva) osvojila je prvo mjesto u pojedinačnom i ekipnom dijelu u zračnoj pušci dok je Zlatka Hlebec (DVD Opatija) bila druga u zračnom pištolju, te dio ekipe koja je u ekipnom dijelu uzela zlato ujedno izjednačivši hrvatski rekord iz 1990! Rezultati su to ostvareni na međunarodnom natjecanju Grand Prix Ruše, a ovo natjecanje za bilo je i izborno za nastup na Europskom prvenstvu zračnim oružjem, koje se održava u Moskvi krajem Veljače.

Zlatka je do drugog mjesta stigla nakon pogođenih 382 kruga u osnovnom dijelu i 195.1 u finalu.  U ekipnom dijelu pridružila se Mariji Marović (Dalmacijacement-Solin, 381) i Matei Omazić (Centar, 378) i hrvatske strijelkinje bile su najbolje u ekipnom dijelu izjednačivši hrvatski rekord od 1141 kruga.

Dario Mance u gađanju zračnim pištoljem (Rječina) osvojio je 15. mjesto s rezultatom 565 krugova

U zračnoj pušci Pejčić je slavila s 207.3 krugova u finalu i 417.1 krugova u kvalifikacijama. Maša Berić bila je peta (414.8, 141.1), Gloria Butorac (Lokomotiva, 412.9) deveta, Natalia Kraljić (Dub Malinska, 405.1) 32. i Vedrana Cvrtila (Dub Malinska, 400.6) 40. mjesto

U ekipnom djelu reprezentacija Hrvatske zauzela je prvo mjesto ukupnim rezultatom 1247,4 kruga u sastavu: Snježana Pejčić (Lokomotiva, 417,1),  Maša Berić  (Lokomotiva, 414,8) i Tanja Perec (Varaždin, 415).