Damir Kreilach - Bastian Schweinsteiger 2:1, riječki internacionalac donio pobjedu momčadi Real Salt Lakea

Nedjelja, 05. kolovoza 2018. 12:31 Napisao/la  SC

Real Salt Lake rezultatom 2:1 pobijedio Chicago Fire, Damir Kreilach dvama pogocima postao zvijezda večeri

Damir Kreilach

Damir Kreilach dvama pogocima donio je pobjedu (2:1) momčadi Real Salt Lakea (RSL) u utakmici pretposljednje momčadi Istočne konferencije, Chicago Firea.

U utakmici odiganoj pred 19.817 gledatelja strijelac straktivnog pogotka za goste bio je 34-godišnji Bastian Schweinsteiger.

Domaćin je blizu pogotka bio već u 11. minuti utakmice, kada je 20-godišnji Brooks Lennon pogodio okvir protivničkih vrata.

U 22. minuti RSL je u vodstvo mogao dovesti Ekvadorac Joao Plata, njegov udarac brani 24-godišnji Stefan Cleveland.

Chicago je najbliže pogotku bio u 43. minuti utakmice, kada je obrana RSL-a loše reagirala na ubačaj sa strane za goste.

Argentinac Luis Solignac zamalo je prevario 39-godišnjeg Rimanda, koji je ipak uspio odbiti loptu u korner.

Pri isteku treće minute dodanog vremena prvog dijela utakmice Kreilach je postigao pogodak za vodstvo svoje momčadi.

Savarino je odlično ubacio s desne strane RSL-ovog napada, a Kreilach je kvalitetno ispratio loptu, te pored dva protivnička igrača glavom pogađa mrežu za 1:0.

Jednako kao što je RSL pogotkom u pravo vrijeme zaključio prvi dio, tako je i Chicago otvorio nastavak susreta.

U 48. minuti Schweinsteiger s nešto više od 20 metara udaljenosti lijepim pogotkom izjednačio 1:1.

Bio je to četvrti ligaški pogodak u aktualnoj sezoni za nekadašnju zvijezdu Bayerna i Manchester Uniteda, uz spomenuti golgeterski učinak Bastian upisao 5 asistencija.

Zvijezda večeri ipak je bio riječki internacionalac.

Svoj šesti pogodak u MLS sezoni, Kreilach je postigao u 75. minuti utakmice na asistenciju Plate - 2:1.

Kreilach  je pred kraj utakmice imao veliku priliku ostvariti hat-trick, vratar Cleveland obranio je njegov udarac.

RSL je upisao desetu pobjedu u prvenstvu, drži 6. mjesto Zapadne konferencije s četiri boda prednosti pred Vancouverom.

CHICAGO FIRE: Stefan Cleveland; Diego Campos (Nicolas Hasler 32’), Kevin Ellis, Jonathan Campbell, Brandon Vincent, Jorge Corrales (Bastian Schweinsteiger 46') Raheem Edwards (Aleksandar Katai 69’), Drew Conner, Tony Tchani, Luis Solignac, Alan Gordon

REAL SALT LAKE: Nick Rimando, Brooks Lennon, Marcelo Silva, Justen Glad, Aaron Herrera, Joao Plata, Albert Rusnak (Nick Besler 90+5’), Kyle Beckerman, Damir Kreilach, Jefferson Savarino (Sebastian Saucedo 90+2’), Corey Baird (Sunny 86’)