PARATRIATLON

Antonio Franko treći na Svjetskom prvenstvu

Subota, 23. rujna 2023. 13:43 Napisao/la  KS

Titulu svjetskog prvaka osvojio je nedodirljivi Francuz Alexis Hanquinquant, Antonio Franko u španjolskoj Pontevedri još jednom je dokazao da spada među najbolje paratriatlonce svijeta

Antonio Franko
Antonio Franko Foto: Antonio Franko/Facebook

Antonio Franko osvojio je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u paratriatlonu kategorije PTS4 održanom u španjolskoj Pontevedri!

Najbolji hrvatski paratriatlonac plivačku dionicu od 750 metara, biciklističku trasu od 20 kilometara i trkačku dionicu o 5 kilometara odradio je za 1;00:31 minutu.

Titulu svjetskog prvaka obranio je Francuz Alexis Hanquinquant, apsolutno najveći favorit i paratriatlonac koji je već godinama nedodirljiv u PTS4 kategoriji, utrku je završio za 59:03 minuta, drugo mjesto osvojio je njegov sunardonjak Pierre-Antoine Baele, kojemu je trebalo 59:30 minuta.

Antonio Franko jedan je od onih sportaša posvećenost kojih graniči s fanatizmom, rođen je aplazijom desne fibule i ligamenata desnog koljena, odnosno skraćenjem noge od šest centimetara, svijet parasporta otkrio je zahvaljujući legendarnoj Milki Milinković, kada je prije dvije godine nastupio na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, kao prvi hrvatski paratriatlonac u povijesti, Kraljevica je u Franku dobila legitimnog Milkinog nasljednika.

Antonio Franko do sada je ostvario znatne uspjehe, pobjeđivao je na utrkama Svjetskog kupa, bio je na pobjedničkom postolju na Svjetskom kupu, bio je peti na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, 2019. godine brončani na Eurpskom paratriatlon prvenstvu u Lisabonu.

No, bronca iz Pontevedre mu je najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri i definitivna potvrda da je jedan od najboljih paratriatlonaca današnjice.