EUROPSKO PRVENSTVO U KARATEU

Jelena Kovačević zlatna, Ivana Bebek brončana

Subota, 12. svibnja 2012. 14:52 Napisao/la  SC

Kovačević  je naslov osvojila u kategoriji do 55 kg, dok se Bebek broncom okitila u kategoriji do 61 kg. Azri Saleš i Maši Martinović ekipno srebro

Riječanke Jelena Kovačević i Ivana Bebek osvojile su zlato i broncu na Europskom prvenstvu u karateu, domaćin kojega je španjolski Adejeu. Bebek je do prve seniorske medalje za Hrvatsku na 47. smotri Staroga kontinenta stigla pobijedivši u susretu za treće mjesto u kategoriji do 61 kg Slovakinju Dagmaru Kubinsku rezultatom 4:0, da bi potom veliki dan riječkog karatea zaokružila i Kovačević, osvojivši naslov europske prvakinje. Istim rezultatom Danil Domdjoni stigao je do brončane medalje u kategoriji do 60 kg. Francuz Johan Lopes nije imao nikakve šanse, pa je relativno lako, a bodovno uvjerljivo Domdjoni postao vlasnik europske bronce.

U ekipnom finalu 47. EP u karateu hrvatska ženska reprezentacija u sastavu Azra Saleš i Maša Martinović u borbama je osvojila srebrnu medalju nakon što je u finalu poražena od Turske sa 2:0. U borbi za treće mjesto u katama muška reprezentacija uvjerljivo je poražena od Francuske 5:0.

U kategoriji preko 68 kg Ana-Marija Čelan izgubila je od Francuskinje Nadege Ibrahim 1:0, a u kategoriji do 68 kg Ivona Tubić protiv Ruskinje Inge Sheroziye nije osvojila, ali ni izgubila bod, pa je sudačkim preglasavanjem pobjeda pripala ruskoj karatašici (5:0). U kategoriji do 67 kg Sesvećanin Marijan Logarušić  je nakon sudačkog preglasvanja izgubio od Talijana Masse.