Siniša Krainc četvrti na utrci Europskog prvenstva na brdskim stazama u Sloveniji

Utorak, 28. kolovoza 2012. 13:23 Napisao/la  Miroslav Krpan

Na 18. GHD Petrol - Ilirska Bistrica 2012. u konkurenciji 129 vozača iz deset europskih zemalja Krainc je osvojio visoko četvrto mjesto ukupnog poretka, ujedno drugo u kategoriji turističkih automobila

Riječki automobilistički as Siniša Krainc, koji nastupa za Auto karting klub Šibenik, ostvario je vrhunski rezultat na predposljednjoj ovogodišnjoj utrci Europskog prvenstva na brdskim stazama u susjednoj Sloveniji. Na 18. GHD Petrol - Ilirska Bistrica 2012. u konkurenciji 129 vozača iz deset europskih zemalja Krainc je osvojio visoko četvrto mjesto ukupnog poretka, ujedno drugo u kategoriji turističkih automobila.

Krainc je za upravljačem vrhunski pripremljenog Ford Escort RS Coswortha, grupe E1 klase +2000 ccm, iskoristio sve prednosti na stazi dugoj 5.010 metara od Ilirske Bistrice do Šembija. Samo četiri sekunde brži od njega u kategoriji I bio je Austrijanac Felix Pailer u Lanica Integrale, dok su od 23 sudjelujuće formule i prototipa samo dvojica vozača bili brži od tandema Pailer – Krainc.

Ukupni pobjednik utrke je Čeh Miloš Beneš u prototipu Osella FA30, a neznatnu sekundu slabiji u dvije je bodovne vožnje bio njegov sunarodnjak Dušan Neveril u formuli Norma M20FC.

Uz Krainca u Bistrici su nastupila još dva hrvatska asa. Visoko peto mjesto PE grupe N osvojio je još jedan mladi vozač iz Gorskog kotara Tomislav Muhvić (AKK Petar Klepac) za upravljačem Mitsubishi lancera EVO IX (27. Ukupno ), dok je Zagrepčanin Zlatko Brozović (AKK Zanatlija) vozeći Opel Asconu B2.0 u konkurenciji FIA Prvenstva Europe za povijesna vozila pobijedio u klasi CAT3 te ujedno bio deseti ukupnog poretka FIA PE historic među 23 vozača.