ORIJENT REMIZIRAO

Karlo Valjan eurogolom obilježio derbi začelja

Subota, 17. veljače 2024. 16:29 Napisao/la  SC

Nogometaši Orijenta dva puta su vodili, pogotke su postignuli Faal i Valjan, ali do troboda ipak nisu uspjeli doći

Karlo Valjan
Karlo Valjan Foto: BSK/Facebook

Prva NL, 18. kolo

BSK Bijelo Brdo – ORIJENT 2:2

Stadion Bijelo Brdo. Gledatelja: 300.

Sudac: Filip Cindrić (Nova Kapela)

Strijelci: 0:1 Faal (7), 1:1 Junior (13), 1:2 Valjan (82), 2:2 Vujanić (86-11 m)

Žuti kartoni: Vujanić, Dobrijević (BSK Bijelo Brdo), Črnko, Valjan (Orijent)

Crveni kartoni: Simčić (Orijent, 81', drugi žuti)

BSK BIJELO BRDO: Đilas, Hrs (60 Knežević), Vujanić, Pejić (60 Škrijelj), Sunday (82 Jara), Grgić (6 Pušić), Mekić, Plum, Dobrijević, Tomašević. Capitani.

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Milanović, Tadejević, Bodetić, Muminović, Valjan (90+2 Bagadur), Črnko (64 Galešić), Bubnjar (82 Braut), Monjac, Faal (64 Simčić)

Nogometaši Orijenta s vrijednim bodom vratit će se s gostovanja iz Bijelog Brda, Riječani su s desetoricom uspjeli sačuvati remi u derbiju začelja, prava je šteta što u samoj završnici susreta nisu izdržali i uzeli sva tri boda.

Orijent je poveo u 7. minuti preko Faala, domaći vratar Đilas poigravao se s jednom povratnom loptom, Faal sve to lijepo ispratio, pravodobno utrčao, oduzeo loptu i zatresao praznu mrežu.

Domaća momčad poravnala je već u 13. minuti, sjevnula je brza kontra, Pejić je ubacio loptu, Capitani je promašio ili propustio loptu, a Sundey natrčao i svladao nemoćnog Mohorovića – 1:1.

Riječani su blizu pogotka bili u 77. minuti, Valjan je krasnim udarcem pogodio vratnicu, na odbijenu loptu natrčao je Galešić, ali njegov udarac baš nije bio najkvalitetniji.

Minutu kasnije gosti su ostali s desetoricom na terenu, Simčić, koji je u nastavku ušao umjesto Faala, pocrvenio je zbog prigovora pomoćnom sucu.

No, to nije crvene obeshrabrilo, štoviše u 82. minuti Andrija Bubnjar je krasnim ubačajem pronašao Karla Valjana, koji je ovog puta sjajno reagirao i pogotkom doveo Riječane drugi put u vodstvo.

No, vodstvo je iznova bilo kratkog daha, Tadejevića je  lopta pogodila u ruku, Cindrić je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator najstrože kazne u 86. minuti bio je Vujanić.

Mogli su domaćini u sudačkoj nadoknadi vremena doći do pogotka, ali je Mohorović sjajno obranio Kneževićev slobodni udarac.