Nogometaši Orijenta uvjerljivo pobijedili momčad Jadrana u Poreču

Subota, 22. srpnja 2023. 21:33 Napisao/la  SC

Orijent pobijedio rezultatom 6:2, strijelci Faal (2), Tadejević, Mulac, Monjac i Črnko

Faal (Orijent)

Orijent je osvario najuvjerljivu pobjedu u pripremama, riječki drugoligaš pobijedio je momčad Jadrana u Poreču rezultatom 6:2.

Orijent je poveo već u 3. minuti pogotkm Faala nakon proigravanja Bubnjara, na 2:0 povisio je Tadejević u 25. minuti nakon ubačaja iz kuta.

U prvih pola sata Orijent je potpuno dominirao da bi se do odmora Jadran uspio ne samo vratiti u utakmicu dvama pogocima Ivetića (33, 39), nego je imao prilike preokrenuti rezultat.

U drugom dijelu Orijent je s osmoricom novih igrača od početka očekivano igrao drugačije, postignula je riječka momčad čak četiri pogotka u nastavku.

U 67. minuti Gajlzer je odradio glavninu posla prije nego što je Mulac postao strijelac, u 79. minuti Monjac je postigao pogodak iz kaznenog udarca.

U 87. minuti Faal je drugi put zatresao mrežu nakon Črnkova proigravanja, u 90. minuti Črnko je rezultatski zaključio utakmicu.

Trener Fausto Budicin igrao je nešto drugačije nego inače, pokušao je igrati u klasičnom sustavu 4-4-2 s dvojicom mladih napadača (Faal, Gajzler).

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Milanović, Tadejević, Bodetić, Putnik, Fatić, Simčić, Bubnjar, Faal, Gajzler. Od 46. minute: Zadro, Lazar, Valjan, Monjac, Črnko, Zuliani, Mulac, Mižić. Od 70. minute: Korošec