PRVA NL

Orijent pobijedio, Mulac postigao antologijski pogodak

Subota, 04. ožujka 2023. 17:24 Napisao/la  Igor Vranić

Mulac je postigao pogodak iz slobodnog udarca nekoliko metara sa svoje polovice, vrataru Debijađiju ne može se čak ni prigovoriti da je predaleko stajao od vratiju

Dominik Mulac

Druga NL - 20. kolo

ORIJENT - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:0

Igralište na Krimeji. Gledatelja: 600

Sudac: Ante Jurić (Split) 7

Strijelci: 1:0 Tadejević (4-11m), 2:0 Mulac (51)

Žuti kartoni: Žutić, Marković, (H. dragovoljac)

ORIJENT: Zadro 6,5, Braut 6 (69 Švrljuga ), Mulac 7,5, Tadejević 7, Travaglia 6, Putnik 6 (89 Ivančić -), Mohorovičić 6 (78 Jukičić -), Črnko 6,5, Monjac 6, Simčić 5,5 (69 Zrilić -), Ibishi 6,5 (78 Dukađin -)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Debijađi 5, Markovina 5, Žutić 5 (34 Pobi 5, 78 Kobetić -), Braun 5, Islamović 5, Marković 5, Išlić 5 (46 Čavar 5), Zdunić 5 (62 Lendrić -), Šutalo 5, Perić 5 (46 Amoateng 5), Vinogradac 5

Nogometaši Orijenta ostvarili su protiv Hrvatskog dragovoljca prvu pobjedu (2:0) ove godine, prva tri boda osvojena su dvama pogocima dvojice stopera iz prekida.

Drugi je ušao u povijest!

U 3. minuti Simčić je okomito gurnuo loptu Ibishiju, koji je osato sam na ulasku u kazneni prostor, vratar Debijađi je zakasnio i srušio napadača Orijenta.

Tadejević je sigurno izveo kazneni udarac - 1:0.

Rani pogodak odredio je način igre gostiju, koji su prvih petnaestak minuti visokim pritiskom držali domaću momčad u zadnjoj trećini.

Što se tiče trenera Fausta Budicina, gosti su igrali idealno budući da središnji blok Orijenta poslovično funkcionira (pre)čvrsto da bi Dragovoljaci kroz pritisak nešto uspjeli učiniti.

U 14. minuti Črnko je osvojio loptu u kaznenom prostoru gostiju, okrenuo se leđima okrenut prema vratima ulijevo i lucidno odigrao na suprotnu stranu, Simčić je ostao sam ispred Debijađija, koji je uspio obraniti udarac iskosa slijeva.

Minutu kasnije Črnko je ubacio iz prekida slijeva, Tadejević je najviše skočio na drugoj vratnici i glavom loptu poslao kraj vratiju.

Kako je vrijeme prolazilo, pritisak gostiju počeo je padati, sve su češče igrači Orijenta počeli ulaziti u zadnju trećinu.

Gostujuća obrana nesigurno je uspijevala neutralizirati sve domaće pokušaje do 43. minute.

Tada je Ibishi prošao desnom stranom kaznenog prostora, odigrao je prizmeno na drugu vratnicu, gdje je mladi Simčić izveo tehničku bravuru: nije bilo lako s 3 metra prebaciti loptu preko praznih vratiju!

Orijent je pobjedu osigurao na početku drugoga dijela, u 51. minuti Mulac je postigao pogodak kojega na Krimeji ne pamti ni Branko Jadro, najstariji član Orijenta - 2:0.

Mulac je iz slobodnog udarca nekoliko metara sa svoje polovice kraj središnje tribine postigao antologijski pogodak: lopta je niz buru dobila dodatno ubrzanje, vrataru Debijađiju ne može se čak ni prigovoriti da je predaleko stajao od vratiju, toliko je udarac bio silovit i precizan!

Dva pogotka razlike olakšali su pristup igračima Orjenta u drugom dijelu, kontrolirala je domaća momčad pobjedu bez velikih stresova, uočljivo limitirani gosti jednom (81) su ozbiljno zaprijetili, Jukičić je bio pravodoban

Nekoliko je puta domaća momčad obećavajuće ušla u zadnju trećinu, prema običaju nedostajao je završni potez.

Simčić (55) i Mohorovičić (56) nisu bili dovoljno odlučni kada su ušli u kazneni prostor, Travaglia je glavom loptu poslao u kut, Debijađi je dobro reagirao.