PRVA NL

Orijent osvojio bod boljom igrom u nastavku utakmice

Nedjelja, 21. travnja 2024. 16:48 Napisao/la  SC

U 66. minuti Slobodan Grubor odlučio napadati, ušla su dvojica provjerenih napadača  koji su igrali kvalifikacije za plasman u prvu ligu

Sanin Muminović (Orijent)

Prva NL - 27. kolo

CIBALIA - ORIJENT 1:1

Stadion Cibalia. Gledatelja 300

Sudac: Ante Jurić (Split)

Strijelci: 1:0 Jazvić (39), 1:1 Črnko (67)

Žuti kartoni: Jazvić, Bosak, Buić (Cibalia), Bagadur (Orijent)

CIBALIA: Kovačević, Buić (82 Lozić), Kelić (77 Lasić), Rubić, Markanović, Vrdoljak (82 Lišnić), Bosak, Bajić (71 Kukrika), Jazvić, Išasegi, Miljanić

ORIJENT: Mohorović, Bagadur, Tadejević, Milanović (66 Monjac), Braut, Muminović, Valjan (66 Črnko), Bodetić, Galešić, Bubnjar (89 Švrljuga), Simčić

Orijent je osvojio bod u Vinkovcima poduzetnijom igrom u nastavku utakmice, nije se riječka momčad time pomaknula na ljestvici tijekom neizvjesne borbe za ostanak.

Orijent je utakmicu počeo uobičajeno zatvoreno s petoricom igrača poredanih u zadnjoj liniji u niskom bloku, s dvojicom napadača na terenu (Bubnjar, Simčić) i bez dvojice izostalih klasičnih napadača (Faal, Gajzler) u rosteru.

Jasno je zbog čega je trener Orijenta Slobodan Grubor u pripremi triju prethodnih utakmica protiv najboljih momčadi (Vukovar 1991, Šibenik, Zrinski) odustao od nadigravanja, nije jasno zašto je u pripremi odustao od nadigravanja u utakmici protiv Cibalije.

Zbog takvog pristupa Cibalia je u Vinkovcima u prvom poluvremenu izgledala bolje nego Šibenik u Šibeniku u utakmicama protiv Orijenta, a Šibenik je uvjerljivo najbolja momčad u nastavku sezone.

Pokušaji organiziranih izlazaka iz obrambene čahure bili su toliko bojažljivi da su unaprijed bili osuđeni na neuspjeh, gosti nisu uputili ozbiljan udarac prema vratima u kratkim razdobljima prividne incijative (3:0 udarci u okvir vratiju za Cibaliju).

Nije momčad Cibalije briljirala, ali je stalno okomito pokušavala nekako doći do Mohorovića, koji je do odmora samo jednom morao ozbiljno intervenirati, kada je Išasegi u 16. minuti na desnoj strani kaznenog prostor uputio loptu prizemno u bliži kut.

Naposlijetku se dogodilo ono što se često događa u momčadima koja igraju pod pritiskom!

U Orijentovu slučaju momčad koja igra s petoricom igrača u zadnjoj liniji ostavila je u 39. minuti napadača protivničke momčadi potpuno samog u ravnini druge vratnice u kaznenom prostoru: ubacio je Išasegi s desne strane, Jazvić je na suprotnoj strani imao vremena primiti loptu na prsa i mirno se pripremiti za udarac s 13 metara nakon kojega Mohorović nije imao šansi - 1:0.

U drugom dijelu igralo se otvorenije i zanimljivije budući da je Orijent počeo igrati hrabrije i konkretnije (6/3 udarci u okvir za Orijent).

U 47. minuti Vrdoljak je ostao na čistini, Mohorović se mora ispružiti u zraku da bi skrenuo loptu upućenu sa 20 metara.

U 52. minuti Simčić je ubacio vanjskom stranom desne kopačke slijeva, natrčao je Bubnjar u ravni prve vratnice i sa zadrškom pogrešno zahvatio loptu, tipična reakcija napadača bez samopouzdanja.

U 59. minuti usred gužve u kaznenom prostoru, Tadejević je s ruba peterca ležećki iz okreta loptu poslao kraj vratiju, bila je to najbolja prilika gostiju u sat vremena.

Otvorila se utakmica, raširile su se linije, u 60. minuti Bajić je ušao u kazneni prostor po sredini, Mohorović je dobro zatvorio prilaze.

U 66. minuti Grubor je odlučio napadati: promijenio je raspored izlaskom dvojice igrača, Orijent je izjednačio samo minutu nakon što su ušla dvojica provjerenih napadača (Črnko, Monjac), koji su igrali kvalifikacije za plasman u prvu ligu 2020. godine!

Bubnjar je ušao zdesna u kazneni prostor, odigrao Črnku koji je iz prvog dodira znalački postao strijelac, iz prve je loptu s 14 metara poslao u desni Kovačevićev kut - 1:1.

Odmah su se promijenili odnosi snaga, preselilo se težište igre na polovicu domaćina, triput je Kovačević (Črnko, Simčić, Monjac) morao intervenirati prije nego što je u tranziciji na drugoj strani Miljanić (73) sam dotrčao do ruba kaznenog prostora.

Mohorović je u letu skrenuo loptu i time opet postao najbolji igrač Orijenta u jednoj utakmici ove sezone.

Do kraja utakmice obje su momčadi bezuspješno pokušavale osvojiti još dva boda, bilo je obećavajućih situacija na objema stranama, ali prema prikazanom ni jedna momčad nije zaslužila više od boda.