PRVA NL

Orijent osvojio bod, Riječani sačuvali mrežu netaknutom

Subota, 19. studenog 2022. 15:25 Napisao/la  SC

Nije to bila pretjerano sadržajna utakmica, gostujuća momčad više se orijentirala na čuvanje svoga gola, i odradili su to besprijekorno

Prva liga, 15. kolo

BSK BIJELO BRDO – ORIJENT 0:0

Igralište Bijelo Brdo. Gledatelja: 200

Sudac: Renato Lacić (Split)

Žuti kartoni: Župan, Benić (BSK Bijelo brdo), Mulac (Orijent)

BSK BIJELO BRDO: Đilas, Grdić, Tomašević (84 Božić), Sunday, Pušić, Ilić (76 Purić), Tokich, Baković (46 Sinanović), Benić, Župan (69 Mihaljević), Plazonja.

ORIJENT: Zadro, Braut, Mulac, Dukađin (70 Ibiši), Črnko (88 Putnik), Monjac, Travaglia, Mohorovičić (61 Fatić), Dujmović (61 Zrilić), Tadejević, Jukičić.

Nogometaši BSK-a iz Bijelog brda nedavno su senzacionalnom pobjedom nad Rijekom na sebe skrenuli pozornost domaće nogometne javnosti, no u prvoligaškom derbiju začelja nisu uspjeli upisati recku u duelu s još jednom riječkom momčadi.

Nakon senzacionalnog preokreta i pobjede nad Jarunom (4:3) u 14. kolu, kojom je prekinut crni niz, Riječani su tako u Bijelom Brdu ostali u pozitivnom tonusu, sačuvali su svoju mrežu netaknutom i zasluženo osvojili vrijedan bod.

Nije to bila pretjerano sadržajna utakmica, gostujuća momčad više se orijentirala na čuvanje svoga gola, i odradili su to besprijekorno, da su u nekim situacijama imali malo više koncentracije i prisebnosti možda je ishod mogao biti i drugačiji.

No, s obzirom na prikazano Riječani nemaju za čime žaliti.

U 25. minuti otvorila se lijepa prigoda iz kontre za nogometaše Orijenta, ali Monjac se nije najbolje snašao u obećavajućoj situaciji.

U 30. minuti prvi udarac u okvir gostiju uputio je Črnko, ali domaći vratar je bio spreman za taj pokušaj.

Najbolju prigodu u prvom dijelu imali su domaćini, u 40. minuti pogriješila je zadnja linija gostujuće momčadi, loptu je prihvatio Sunday, ali njegov udarac s desetak metara nije bio precizan.

Početkom drugog dijela domaći trener u igru je uveo Sinana Sinanovića, što je donijelo podosta živosti u domaće redove, momčad BSK-a je prijetila u kontinuitetu, ali gosti su bili pravodobni u zadnjem bloku.

U 73. minuti, nedugo nakon što je ušao u igru, možda je nešto više mogao napraviti Ibiši, ali i njegov je udarac zaustavljen u začetku.

Da rubrika udarci na vrata ne bi ostala baš u potpunosti upražnjena pobrinuo se Sinanović, u 76. minuti tukao je iz teške pozicije iskosa s desne strane, ali Zadro s tim udarcem nije imao problema.

U 80. minuti Sinanović je puno bolje odradio ubačaj, ali Sundayjev udarac glavom otišao je zamalo pored gola.

I posljednji pokušaj na utakmici imali su domaćini, u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena Božić je tukao preko vrata.