NEVIĐENI PREOKRET

Orijent pobijedio u utakmici kakva se nije dogodila u HNL-u

Subota, 12. studenog 2022. 16:08 Napisao/la  Igor Vranić

U debiju Fausta Budicina, momčad Jaruna  u 71. minuti vodila 3:0, na kraju je dobro rezultatski prošla

Nogometaši Orijenta

Prva NL - 14. kolo

ORIJENT - JARUN 4:3

Igralište na Krimeji. Gledatelja 350

Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) 6

Strijelci: 0:1 Ubani (14), 0:2 Burić (33), 0:3 Dajčer (36), 3:1 Tadejević (71-11m), 2:3 Zrilić (77), 3:3 Travaglia (78), 4:3 Tadejević (82-11m)

Žuti kartoni: Mulac, Fatić, Zrilić (Orijent), Ačkar, Dajčer, Bamba, Čondrić (Jarun)

Crveni kartoni: Čondrić (70, drugi žuti karton), Dajčer (82, drugi žuti karton)

ORIJENT: Zadro 6, Braut 6, Mulac 6, Tadejević 6,5, Travaglia 6 (80 Šarković -), Mohorovičić 5 (64 Jukičić 6), Fatić 5 (46 Putnik 6), Črnko 5,5, Dujmović 5 (64 Zrilić 6), Monjac 6, Ibiši 5 (46 Dukađin 6)

JARUN: Savatović 5,5, Mihaljević 5,5, Međimorec 5,5, Čondrić 5, Dajčer 5,5, Burić 6, Jurčec 6 Ačkar 6, Bamba 6,5 (73 Vrbanić -), Ubani 6,5 (62 Abramović 5), Florucz 6 (79 Milošević -)

Orijent je u debiju Fausta Budicina ostvario pobjedu protiv Jaruna u utakmici koja se na Krimeji nije dogodila otkada je HNL-a!

Jarun je u 71. minuti utakmice na Krimeji vodio 3:0, na kraju je izgubio utakmicu, dvojicu isključenih igrača i na kraju dobro rezultatski prošao!

Momčad Jaruna je u pojedinim razdobljima prvoga dijela izgledala kao da igru ligu više, toliko su gostujući igrači bili agresivniji i brži da je gostujuća delegacija na tribinama već pred kraj poluvremena počela pobjedu zalijevati pivom.

Prisjela je gostima piva na kraju, tribine su napustili pognutih glava u nevjerici, opet je nogomet pokazao koiiko je nepredvidljiv.

U 14. minuti Travaglia je neoprezno izgubio loptu u duelu s Bambom, uslijedila je rutinska izmjena loptom trojice gostujućih napadača na nepostavljenu obranu, Florucz je proslijedio Ubaniju, koji je slijeva ušao u kazneni prostor ispred Zadre i mirno loptu poslao u mrežu - 0:1.

U 33. minuti nakon ubačaja iz kuta statična riječka obrana prvo je odgledala kako stoper Međimorec prima loptu u kaznenom prostoru, a onda kako se Burić sprema na otvoreni udarac s 18 metara, prizmeno upućena lopta završila je u desnoj maloj mrežici domaćeg vratara - 0:2.

Ništa Zadro nije mogao učiniti ni u 36. minuti, kada je Dajčer nakon ubačaja iz prekida glavom loptu atraktivno poslao od grede u mrežu - 0:3.

Orijent je jednom zaprijetio (Dujmović 3), dvije izglednije prilike nisu iskoristili Monjac (23) i Fatić (45): prvi nije dobro reagirao glavom nakon što je Travaglia ubacio slijeva, drugi nije dobro reagirao glavom nakon ubačaja iz prekida.

U drugom dijelu momčad Orijenta očekivano se postavila visoko, kroz početni pritisak uspjela je doći do prilike da se brzo vrati u utakmicu.

U 56. minuti Monjac je s bijele točke pogodio gredu nakon što je iznudio prekršaj za najstrožu kaznu u duelu s Čondrićem, koji je dobio žuti karton.

Nakon toga igrači Jaruna opet su dignuli intezitet u duelima toliko da ništa nije slutilo novi kazneni udarac.

U 70. minuti Dukađin je ušao u kazneni prostor slijeva, Čondrić je opet ušao u duel tako da je sudac pokazao na bijelu točku, stoper gostiju dobio je drugi žuti karton, a Tadejević realizirao kazneni udarac - 1:3.

Nakon toga momčad Jaruna jednostavno je nestala s terena, Orijent se toliko razgoropadio da su igrači Jaruna djelovali šokirano, kada je Zrilić (77) glavom postigao pogodak za 3:2 nakon ubačaja iz kuta.

Minutu kasnije uslijedila je erupcija oduševljenja domaćih navijača: Travaglia se na lijevoj strani kaznenog prostora zavukao iza leđa gostujuće obrane, dočekao je loptu ispred Savatovića i izjednačio - 3:3.

Euforija se nije stišala prije nego što je sudac treći put pokazao na bijelu točku, ovog je puta Dajčer igrao rukom zbog čega je dobio drugi žuti karton.

Tadejević je postigao pogodak s bijele točke i donio Orijentu pobjedu koja će se dugo prepričavati.

Na kraju su Zrilić (88), Mulac (90+2), Dukađin (90+3) mogli  uvećati pobjedu.