PRVA NL

Orijent u Šibeniku doživio deseti poraz ove sezone

Ponedjeljak, 27. studenog 2023. 19:07 Napisao/la  SC

Ako u jubilarnom porazu treba izdvojiti nešto pozitivno, onda je to nešto bolja igra riječke momčadi u obrani

Žuti kartoni: Bubnjar (Orijent)

ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Perić (46 Delić), Dujmović, B. Brajković, Pozo, Marijanović (83 R. Brajković), Cvijanović, Božić (83 Kolega), Majić (68 Ćosić), Bačelić-Grgić (59 Roca)

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Mulac, Agić, Mršić, Putnik (72 Mohorovičić), Valjan (81 Tadejević), Črnko (62 Bubnjar), Gajzer, Monjac (73 Simičić), Faal

Šibenik je pobijedio Orijent na Šubićevu autogolom Marka Putnika u 48. minuti!

Ako u jubilarnom desetom porazu treba izdvojiti nešto pozitivno, onda je to nešto bolja igra riječke momčadi u obrani.

U utakmici protiv jedne od vodećih momčadi lige, puno je bolje nego u zadnjem razdoblju sezone momčad Orijenta zatvarala (među)prostore, posebice u prvom poluvremenu.

Momčad Šibenika ostvarila je veliku premoć u posjedu lopte do odmora (66%), riječka momčad u niskom bloku branila se s desetoricom igrača, dobro je djelovao središnji blok, nije bilo okomitosti u igri domaćina, spori domaći protok lopte olakšao je posao gostima.

U 8. minuti Majić je imao vremena okrenuti se u kaznenom prostoru ispred Putnika, napadač Šibenika loptu je s 12 metara poslao u lijevu Mohorovićevu vratnicu, bila je to najbolja domaća prilika do odmora.

Ostalo je više spadalo u opasnosti nego u prilike.

U 36. minuti Mohorović je prvi put morao poletjeti zrakom nakon udarca izvana, Agić je u 33. minuti nehotičnim udarcem glavom djelovao opasnije za vratara Mohorovića nego napadači Šibenika u prvom poluvremenu.

Orijent je u prvom djelu bio potpuno bezopasan u pokušajima tranzicije, nije bilo ni brzine, ni moći u izlascima iz zadnje trećine, Mršić (44) je s 20 metara uputio udarac na postavljenu domaću obranu, bila je to jedina opasnost za domaćega vratara.

U 49. minuti Delić je na lijevoj strani kaznenog prostora primio loptu tako da je zamalo izbjegnuo zaleđe, tek što je ušao u igru prošao je napadač Šibenika do ruba igrališta, iz zatvorene pozicije uputio je loptu prema sredini kaznenog prostora, Putnik je natrčao i tijelom skrenuo loptu u mrežu - 1:0.

Odmah se riječka momčad presložila, dignula se zadnja linija visoko, raširile su se linije, utakmica je postala zanimljivija za promrzle gledatelje na vjetrovitom Šubićevcu.

U 55. minuti u dvojbenoj poziciji Bačelić-Grgić osvanuo je sam ispred Mohorovića na desnoj strani kaznenog prostora, vratar Orijenta sjajno je reagirao nogom u situaciji jedan na jedan.

Bila je to zadnja prilika najboljega napada lige u utakmici protiv najslabije obrane lige!

U 64. minuti Gajzler je na lijevoj strani kaznenog prostora prošao Gačića malonogometnim potezom, iskosa je uputio prvi i zadnji udarac tijekom utakmice zbog kojega je Đaković morao intervenirati.

Nakon što je otvorio igru uvođenjem napadača umjesto stopera (Delić/Perić) na početku drugoga poluvremena, trener Mario Carević nakon dvadesetak minuta opet je zatvorio igru (Ćosić/Majić) s obzirom da je Orijent kroz posjed lopte počeo okomito ulaziti u završnicu.

Momčad Orijenta zadnjih pola sata pretežito je provela na polovici domaćina, stvorilo se nekoliko gužvi u kaznenom prostoru domaćina, ali bez ijedne izgledne prilike.