PRVA NL

Orijent i Croatia Zmijavci odigrali neodlučeno na Krimeji

Subota, 16. ožujka 2024. 17:30 Napisao/la  Igor Vranić

Orijent ove godine igra obranu koja jamči mirniji nastavak sezone u trećem krugu natjecanja

Andrija Bubnjar (Orijent) i Patrik Klančir (Croaia Zmijavci)

Prva NL - 22. kolo

ORIJENT - CROATIA ZMIJAVCI 1:1

Igralište na Krimeji. Gledatelji 650

Sudac: Toni Dadić (Zagreb) 7

Strijelci: 0:1 Gadže (13-11m), 1:1 Gajzler (39)

Žuti kartoni: Tadejević, Muminović, Milanović (Orijent), Šimunić (Croatia)

ORIJENT: Mohorović -, Švrljuga 6, Tadejević 6, Milanović 5,5, Braut 5,5, Muminović 6, Valjan 5,5 (62 Črnko 5,5), Gajzler 6, (81 Galešić -), Simčić 5,5 (70 Lazar -), Bubnjar 5,5, Faal 5,5 (81 Zrilić -)

CROATIA ZMIJAVCI: Gudelj 6,5, Šimunić 6, Šalinović 6, Šuto 6, Klančir 6, I. Brkić 6 (79 Ljubić -), Gadže 6 (89 Skoko -), Šabić 5 (70 Prskalo -), Yousfi 5,5, Klopp 5,5, Miljanić 5,5 (69 M. Brkić -)

Orijent i Croatia Zmijavci odigrali su neodlučeno na Krimeji u zadnjoj utakmici drugoga kruga natjecanja.

Oprezno međusobno odmjeravanje nije dugo trajalo.

U 12. minuti Milanović je zalegao na Miljanićeva leđa dovoljno da sudac pokaže na bijelu točku, ishitreni prekršaj budući da napadač gostiju nije bio u aktivnoj poziciji.

Bivši igrač Orijenta Gojko Gadže zatresao je mrežu udarcem s bijele točke - 0:1.

Rani pogodak omogućio je gostima da se rastrećeno nametnu čvrstom igrom u niskom bloku, trebalo je proći dvadesetak minuta da igrači Orijenta steknu samopouzdanje u pas-igri na postavljenu obranu gostiju, previše tehničkih pogrešaka onemogućile su normalan protok lopte.

U tom razdoblju ništa se pred vratarima nije dogodio, samo je Gajzler (20) naslutio zašto je najopasniji igrač Orijenta.

U zadnjih petnaestak minuta uspjeli su igrači Orijenta pronaći smisao pas-igre, nekoliko su puta zarotirali obranu gostiju izmjenom lopte, počelo je razdoblje osmišljene dominacije.

U 34. minuti Faal nije iskoristio snalažljivo Švrljugino odigravanje glavom, u 37. minuti Gajzler (37) je opet pokazao da mu odgovara igrati povučenu špicu, njegov udarac zapeo je u bloku.

U 39. minuti Orijent stvorio višak na desnoj strani, Faal je vratio loptu Gajzleru, koji je precizno pogodio malu mrežicu u desnom kutu vratara gostiju - 1:1.

Treba naglasiti da gosti tijekom prvoga dijela nisu uputili ni jedan udarac prema vratima ako se izuzme pogodak, nisu čak bili ni u otvorenoj poziciji za udarac.

Od početka drugoga dijela obje su momčadi igrale na pobjedu, gostujuća momčad dovoljno se dobro zatvara i otvara da bi utakmica bila više zanimljiva i dinamična nego sadržajna.

Tko zna kakva bi bila da su Faal i posebice Gajzler bili precizniji.

Faal (58) nije pogodio cilj udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta i škaricama (61) nakon Gajzerova dodavanja.

U istoj minuti Gajzler nije iskoristio meč-loptu!

Milanović je znalački stvorio višak u okomitom izlasku, pravodobno je odigrao Gajzleru, koji je po sredini pobjegao visoko postavljenim stoperima gostiju, nije bio dovoljno miran u završnom udarcu, vratar Gudelj je dohvatio loptu u situaciji jedan na jedan.

Bila je to najveća i zadnja prilika za Orijent do sudačke nadoknade, kada je Muminović nakon ubačaja iz kuta poslao loptu kraj vratnice.

Imala je momčad Orijenta inicijativu, ali je bezuspješno pokušavala pronaći put do vratara Gudelja u utakmici tijekom koje su gosti pokazali zašto ove godine kontinuirano osvajaju bodove.

Na Krimeji su osvojili bod iako iz igre tijekom cijele utakmice nisu uputili ni jedan izravno opasni udarac prema vrataru Mohoroviću što ukazuje da Orijent ove godine igra obranu koja jamči mirniji nastavak sezone u trećem krugu natjecanja.