Orijent 1919 i Dubrava odigrali neodlučeno na Krimeji

Subota, 20. kolovoza 2022. 19:26 Napisao/la  Igor Vranić

Prva NL - 2. kolo

ORIJENT 1919 - DUBRAVA 2:2

Igralište na Krimeji. Gledatelja: 400

Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad) 6,5

Strijelci: 1:0 Mulac (11), 1:1 I. Ljubanović (30-11m), 2:1 Tadejević (32-11m), 2:2 Vajdovčić (80)

Žuti kartoni: Fatić (Orijent 1919), Palić (Dubrava)

ORIJENT 1919: Boglić 6, Švrljuga 6, Mulac 6, Tadejević 6, Senčar 5,5, Putnik 6, Fatić 5,5 (61 Mohorovičić 5), Zrilić 5,5 (87 Senčar -), Ivančić 5,5 (81 Dukađin -), Dujmović 5,5, Ibiši 5

DUBRAVA: Debijađi 6,5, Radić 6, James 5 (46 T. Ljubanović 6), Ikenna 6, Palić 5,5 (46 Gucić 6), Agba 7, Ivanović 5,5 (60 Vajdovčić 7), Hoić 5,5 (74 Kuliš -), Čoko 5,5, I. Ljubanović 6, Žabec 6,5 (88 Petriško -)

Nogometaši Orijenta 1919 i Dubrave odigrali su neodlučeno (2:2) na Krimeji, Orijent 1919 drugu domaću utakmicu uzastopno nije uspio ostvariti pobjedu.

Kao što se pretpostavilo, trener Dubrave Damir Milinović došao se na Krimeju nadigravati što je stvorilo uvjete za zanimljivu utakmicu.

Obje su momčadi stajale visoko u pokušajima da steknu prevlast u pas-igri, nakon početnog pritiska domaćina ni jedna momčad nije uspostavila duže razdoblje kontinuiranog napada, izmijenjivale su momčadi u pokušajima da osmisle prilike, obje su obrane povremeno bile izložene protivničkim napadačima...

Sva tri pogotka do odmora ipak su se dogodila nakon prekida!

U 11. minuti Mulac je dobro reagirao nakon glavometa u kaznenom prostoru, čak trojica igrača Orijenta 1919 odigrali su glavama nakon ubačaja iz kuta, Mulac je zadnji glavom loptu skrenuo u mrežu iz blizine - 1:0.

U 30. minuti Agba je osvojio loptu u zadnjoj trećini Orijenta 1919, Žabec je slijeva krenuo prema kaznenom prostoru, Tadejević je zatvorio prilaze, napadač Dubrave napucao je u ruku kapetana Orijenta 1919.

Ljubanović je izjednačio udarcem s bijele točke - 1:1.

Minutu kasnije u drugom kaznenom prostoru James je olako skrivio kazneni udarac na Ibišiju, Tadejević je zatresao mrežu - 2:1.

Što tiče prilika, igrači Orijenta 1919 imali su više razloga žaliti nakon prvoga dijela.

U 34. minuti Dujmović se primanju oslobodio Jamesa, ušao je u kazneni prostor po sredini, Debijađi je vrhunski reagirao nakon udarca s ruba kaznenog prostora.

Mogao je napadač Orijenta 1919 bolje reagirati kada je ispred njega ostao samo gostujući vratar, bila je to najbolja prilika Orijenta 1919 na utakmici.

Gostima je u napadu sve ovisilo o tome što će učiniti snažni Žabec, koji je u 22. minuti glavom skrenuo loptu u ravni prve vratnice, Boglić je dobro zatvorio bliži kut i osujetio najopasniji pokušaj gostiju.

U dosta zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici bilo je na objema stranama još nekoliko obećavajućih pokušaja, zajedničko objema momčadima bilo je da nisu imale igrača koji je kadar odigrati zadnji potez.

U nastavku utakmice ništa se u pristupima nije promijenilo, što znači da ni jedna momčad nije kontrolirala utakmicu, a kamo li rezultat.

U dinamičnim izmjenama napada malo se toga konkretnog dogodilo, u 52. minuti Mulcu je poništen pogodak zbog zaleđa, u 60. minuti Debijađi je obranio Dujmovićev udarac iz zatvorene pozicije zdesna, u 70. minuti Žabec nije pogodio udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta.

U završnici utakmice gosti su dignuli ritam trčanja i intezitet u duelima, težište igre prebacilo se na polovicu domaćina.

U 80. minuti Mohorovičić je izgubio loptu u pokušaju izlaska iz zadnje trećine, u brzom izlasku na domaću obranu lopta je stigla do Vajdovčića na desnoj strani kaznenog prostora, napadač Dubrave u prvom koraku otklonio je Senčara i lijevom nogom silovito loptu poslao u desni Boglićev kut - 2:2.

Do kraja utakmice Orijent 1919 je bezuspješno nešto pokušao učiniti kroz pritisak kojega je obrana Dubrave izdržala bez poteškoća.