Opatija igrala puno bolje u prvom poluvremenu, Orijent puno bolje izgledao u nastavku

Utorak, 18. srpnja 2023. 22:04 Napisao/la  Igor Vranić

U 40. minuti dogodio se najljepši trenutak utakmice, kada je najbolji opatijski igrač Ajayi atraktivnim udarcem pogodio mrežu

Andro Švrljuga i Jabita

Kada bi Opatija u svim utakmicama igrala u istom tonusu i sastavu, koji je igrao prvo poluvrijeme utakmice protiv Orijenta, teško bi igračima s prvoligaškim iskustvom (Prskalo, Grujević, Marshall, Kukoč, Ajayi, Junuzović) mogli parirati igrači bilo koje trećeligaške momčadi u Drugoj NL.

Nisu im mogli parirati ni igrači riječkog drugoligaša, momčad Opatije potpuno je dominirala u prvom dijelu utakmice protiv Orijenta, djelovala je bolje u svim smjerovima igre na uskom opatijskom igralištu.

Rezultat 1:0 nije bio realni odraz nadmoći opatijske momčadi, posebice kada se nabroje izgledne prilike.

Najbolje prilike nisu iskoristili Grbac (13), Ajayi (21, pogodio prečku, 23), Lagumdžija (40, 44, dvaput glavom nakon prekida).

U 40. minuti dogodio se najljepši trenutak utakmice, kada je najbolji opatijski igrač Ajayi ušao slijeva u sredinu i atraktivnim udarcem s 22 metra svladao Mohorovića - 1:0.

Orijent je nekoliko puta uspio organizirano ući u zadnju trećinu, ali je izostala završnica.

Nešto je više obećavao Bodetićev (44) ulazak slijeva u kazneni prostor, jedinu izglednu priliku za Orijent sam je sebi pripremio Bubnjar (25), kada je ušao zdesna u kazneni prostor i loptu poslao visoko preko gola.

U drugom dijelu utakmice trener Fausto Budicin promijenio je sve igrače osim Mulca, Zoran Bogolin zadržao je na terenu još cca. pola sata petoricu igrača koji su počeli utakmicu.

Orijentova momčad sastavljena većinom od igrača koji se pokušavaju nametnuti treneru Budicinu od prve se minute nametnula Opatiji, momčad koje je u drugom dijela bila potpuno podređena gostima.

Vrijedi isti zaključak kao za prvi dio utakmice, samo obratno: Orijent je bio puno bolji nego što sugerira samo jedan pogodak u opatijskoj mreži.

Mladi Gajzler (48) mogao je praktično iz prvog dodira debitirati pogotkom, Prkalo je obranio udarac iz blizine, najopasniji igrač Orijenta prema običaju bio je Zrilić, koji nije iskoristio tri izgledne prilike: prvu (53) je osujetio Prskalo, preostale dvije (55, 70) neutralizirao je Balent.

Opatija je malo toga konkretnog pokazala u pokušajima izlazaka na polovicu gostiju, mladi vratar Margan nije imao posla.

Orijent je izjednačio ponajviše zahvaljujući asistenciji jednog busena: Fatić je sa 17 metara ne baš jako poslao prema Prskalu loptu, koja je neočekivano odskočila i prevarila iskusnog vratara - 1:0.

OPATIJA: Prskalo, Grujević, Marshall, Jukičić, Kukoč, Lagumdžija, Kožić, Grbac, Kašiković (41 Jabita), Ajayi, Junuzović. Drugo poluvrijeme: Prskalo (65 Balent), Pozderac, Malinić, Jukičić (65 Parađik), Kukoč (65 Matić), Grbac (65 Lazić), Ivančić, Lagumdžija (65 Macolić), B. Bogolin, Jabita, V. Bogolin.

ORIJENT: Mohorović, Zuliani, Mulac, Tadejević, Bodetić, Putnik, Lazar, Črnko, Bubnjar, Monjac, Faal. Drugo poluvrijeme: Margan, Švrljuga, Korošec, Srzentić, Mižić, Mulac, Fatić, Valjan, Zrilić, Simčić, Gajzler.

Prijateljska utakmica: Opatija – Orijent 1:1 (Ajayi 40/Fatić 51)