Olimpija pobijedila Orijent, riječki drugoligaš ostavio dobar dojam u utakmici protiv lidera slovenskog prvenstva

Subota, 28. siječnja 2023. 15:53 Napisao/la  SC

Orijent djelovao opasno u brzim izlascima, stvorila je riječka momčad nekoliko izglednih prilika

Mateo Monjac (Orijent)

Nogometaši Olimpije pobijedili su Orijent u pripremnoj utakmici (1:0) odgranoj u Medulinu.

Za razliku od zabrinjavajući poraza od trećeligaša (Opatija, Grobničan), poraz od vodeće momčadi slovenskog prvenstva prema sadržaju igre ne bi trebao brinuti Fausta Budicina.

Po prohladnom i vjetrovitom vremenu igralo se 4x25 minuta, Olimpija je ostavila bolji dojam samo u jednoj četvrtini.

Olimpija je nakon prvih 50 minuta vodila 1:0 pogotkom Ivana Posavca, lopta se po udarcu donedavnog igrača Varaždina u 26. minuti odbila od Mulčevih leđa - 0:1.

Orijent je djelovao opasno u brzim izlascima, posebno je raspoložen bio Monjac, koji je u 30. minuti pripremio Dujmoviću izglednu priliku.

U 37. minuti Monjac je izravno zaprijetio udarcem s distance, Vidovšek je dobro reagirao.

U drugih 50 minuta odnosi se na terenu nisu bitno promijenili, Olimpija je kontrolirala utakmicu, ali ne tako sigurno da Orijent ne bi opet nekoliko puta ozbiljno zaprijetio.

Šarković je dvaput (64, 68) mogao postati strijelac, Mulac se u Šarićevu drugom pokušaju iskazao preciznim proigravanjem.

U 70. minuti Mohorović je osujetio prvu šansu Olimpije u drugom dijelu utakmice, do kraja utakmice rezultat se jedino mogao promijeniti u korist Orijenta.

U 85. minuti nakon akcije koju su počeli Švrljuga i Ibiši, Zrilić je mogao osigurati Orijentu pozitivan rezultat.

Orijentu je nedostajalo nekoliko ozlijeđenih igrača (Črnko, Faal, Mohorovičić, Putnik).

ORIJENT: Zadro, Braut, Tadejević, Jukičić, Travaglia, Mulac, Fatić, Zrilić, Dujmović, Monjac, Ibiši. Još su igrali: Senčar, Dukađin, Švrljuga, Macolić, Šarković, Milanović, Ivančić

OLIMPIJA: Vidovšek, Karamatić, Ratnik, Estrada, Krdzalić, Elšnik, Aldair, Krefl, Posavec, Sešlar, Bristrić. Još su igrali: Pintol, Mauricio, Crnomarković, Milović, Sualehe, Lasickas, Doffo, Kvesić, Gavrić, Jakupovič, Nukić, Rui Pedro, Janković.

Pripremna utakmica: Orijent - Olimpija 0:1 (Posavec 26)