1. NL: Orijent poražen od Solina, negativan niz produžen na tri utakmice

Subota, 29. listopada 2022. 17:18 Napisao/la  SC

Dukađin je u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena zatresao mrežu za 2:1, dvije minute kasnije Riječani su imali još jednu prigodu, ali lopta je nakon udarca Črnka završila na gredi

Filip Braut
Filip Braut

Prva nogometna liga, 12. kolo

SOLIN – ORIJENT 2:1

Igralište ŠC Hrvatskih vitezova. Gledatelja:

Sudac: Oliver Romić (Osijek)

Strijelci: 1:0 Dominic (18), 2:0 Chinedu (55), 2:1 Dukađin (90+2)

Žuti kartoni: Klarić, Krušeta (Solin), Dujmović, Tadejević, Dukađin, Senčar, Črnko (Orijent)

SOLIN: Kargotić, Džaja (86 Kaćunko), Tomić, Pekić, Krušeta, Chinedu (76 Topić), Markota, Dominić, Ninčević (86 Maganjić), Klarić (76 Mamić), Vodanović (63 Nimeli).

ORIJENT:  Zadro, Braut, Senčar (70 Travaglia), Mulac, Fatić (57 Ivančić), Ibiši (57 Zrilić), Črnko, Monjac, Mohorovičić (46 Jukičić), Dujmović (46 Dukađin), Tadejević.

Nogometaši Orijenta doživjeli su i treći vezani poraz, nakon Rudeša i Vukovara, bolji od momčadi s Krimeje bio je i Solin.

Domaćini su apsolutno dominirali u prvom dijelu, razdoblje bolje igre produžili su i u nastavku, vodstvo je moglo biti i uvjerljivije od onoga kojega su imali u 55. minuti, kada je Chinedu postigao drugi pogodak na utakmici.

Gosti su se počeli buditi dvadesetak minuta prije kraja, Dukađin je u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena zatresao mrežu za 2:1, dvije minute kasnije Riječani su imali još jednu prigodu, ali lopta je nakon udarca Črnka umjesto u mreži završila na gredi.