Orijent pobijedio Jarun u najbolje odigranoj utakmici

Subota, 08. travnja 2023. 18:24 Napisao/la  Igor Vranić

Emanuel Črnko (Orijent) Foto: Dragan Djukanović

Strijelci: 1:0 Monjac (8-11m), 2:0 Črnko (53), 3:0 Monjac (66), 4:0 Zrilić (87)

Žuti kartoni: Simčić, Zrilić (Orijent), Ačkar, Alghoul (Jarun)

ORIJENT: Zadro 7, Švrljuga 6,5 (86 Senčar -), Mulac 6,5, Milanović 6,5, Braut 6, Putnik 6 (85 Ivančić -), Mohorovičić 6 (77 Lazar -), Črnko 7, Simčić 6,5 (88 Faal -), Monjac 7,5, Dukađin 5,5 (65 Zrilić -)

JARUN: Savatović 5, Abramović 5, Karamatić 5, Međimorec 5 (87 Ilakovac -), Valentić 5,5 (87 Župasrić -), Šarić 5,5, Ačkar 5 (64 Romac -), Groznica 5,5 (46 J. Spudić 5), Alghoul 5 (64 Mamić -), Florucz 5,5, Tadić 5

Nogometaši Orijenta pobijedili su Jarun u najbolje odigranoj utakmici ove godine!

Stoperski par prvi put su činili Mulac i mladi Milanović, Tadejević nije igrao zbog kartona, Jukičić je sjedio na klupi jer nije spreman.

Za razliku od zadnjih nekoliko utakmica, Orijent je u utakmicu protiv Jaruna otpočetka ušao obećavajuće.

U 7. minuti Črnko je ubacio zdesna, Abramović je nespretno igrao rukom, nikakvih nedoumica nije bilo...

Monjac je sigurno realizirao kazneni udarac - 1:0

Rani pogodak oslobodio je pritiska domaće igrače, koji su dvadesetak minuta potpuno kontrolirali utakmicu.

To u praksi znači da su rastrčano i agresivno zatvarali prilaze Zadru te brzo i okomito ulazili u završnicu, posebice preko raspoloženih bočnih igrača.

U 23. minuti upravo su bočni napadači bili u bazi najbolje odigrane akcije domaćina: pokretljivi Monjac pobjegao je desnim bokom, precizno pogodio Simčića, mladi napadač nije baš najbolje zahvatio loptu u ravni prve vratnice, Savatović je uspio obraniti udarac s 10 metara.

Bila je to najbolja prilika u prvom dijelu utakmice na objema stranama.

U 27. minuti Abramović je zamalo iskoristio Simčićev neuspio pokušaj izlaska iz zadnje trećine, pojavio se na desnom boku kaznenog prostora, Zadro je dobro zatvorio prilaze.

To je bila jedina izravna prijetnja gostiju i jedina opasnost uz Tadićev (29) pokušaj iz okreta na ulasku u kazneni prostor.

Diguli su gosti intezitet igre zadnjih desetak minuta, ništa konkretno nisu napravili u završnici unatoč razdoblju nešto većeg posjeda lopte.

Orijent je stalno djelovao opasno u brzim izlascima, Braut (31) nije dobro reagirao nakon što se Simčić stvorio višak na lijevom boku.

U 42. minuti Dukađin u ravni prve vratnice nije dobro zahvatio loptu glavom nakon idealnog Črnkova ubačaja zdesna, lopta je prošla kraj suprotne stative.

Ušli su gosti puno odlučnije u nastavak utakmice, izgledali su goropadnije, Abramović (48) je ambiciozno lijevom stranom dotrčao do prve vratnice...

U 53. minuti Orijent je prvi put brzo izašao iz bloka i odmah postignuo pogodak!

Točnije, Švrljuga je pobjegao desnom stranom, odigrao Črnku na prvoj vratnici, zapeo je Črnko u bloku kada je pokušao petom, a onda je odbijenu loptu odmjereno poslao u mrežu 2:0.

U 64. minuti Mulac je na sebi svojestven način sjajno preko dvije linije pogodio Dukađina u trku ispred Međimorca, nije dobro napadač Orijenta reagirao u otvorenoj poziciji ispred Savatovića, koji je uhvatio loptu bez problema.

Dukađin je izašao, ušao je Zrilić, koji je praktično u prvom dodiru izmijenio loptu u kaznenom prostoru loptu s Monjcem.

Statična gostujuća obrana gledala je u 66. minuti kako se Monjac namješta za precizni udarac s 13 metara - 3:0.

Nije momčad Jaruna mentalno pala, dinamika igre održavala je pažnju gledatelja do kraja zanimljive i sadržajne utakmice.

U 74. minuti Florucz je u okomitom ulasku u kazneni prostor prošao kraj nekoliko igrača Orijenta, Zadro je uspio skrenuti loptu po udarcu zdesna.

U nastavku, Mamić je nakon ubačaja iz kuta glavom skrenuo loptu, Zadro je opet dobro reagirao.

U 83. minuti Mamić se otvorio na rubu kaznenog prostora, Zadro je bez problema uhvatio loptu.

U 87. minuti Orijent je još jednom znalački poremetio raspored zadnje linije gostiju: Monjac je odigrao Zriliću, koji je istrčao sam ispred Savatovića i mirno zaključio najuvjerljiviju pobjedu (4:0) ove godine.